A baníkovci mají v podkrušnohorkém derby co napravovat. Nad svým soupeřem totiž vyhráli naposledy v mistrovském utkání v říjnu 2007, kdy si přibezli výhru z ledu Klášterce v poměru 3:7. Od té doby se utkali se Severočechy celkem dvanáctkrát a bilance Baníku je opravdu tristní. Sokolovští hokejisté z těchto duelů totiž vydolovali jedinný bod za porážku v prodloužení a ani toto utkání příliš nevybočilo z tradice. Baník totiž ztratil v posledních 15 minutách čtyřbrankové vedení.

„Do Klášterce samozřejmě jedeme s vizí pokusit se prolomit tuhle nepříznivou bilanci a také s tím, abysme napravili ten strašlivý dojem z poslední třetiny zápasu s Děčínem, kdy jsme doma totálně zkolabovali,“ říká manažer Baníku Jaromír Carvan.

V týdnu také nastali v sokolovském týmu změny. „Hlavně přestaneme hráči rotovat, musíme konečně sestavu stabilizovat. Využít tentokrát můžeme také hráče z Mostu, kteří v neděli nehrají,“ přibližuje dále Carvan. Přičemž další změna se týká právě jeho. „Již se na ledě neobjevím a přesunu se definitivně na střídačku,“ doplňuje.

V nedělním zápase na ledě Klášterce se v dresu Baníku objeví zřejmě naposledy Vladislav Vrtek, který tak v Sokolově ukončí měsíční hostování. „Jednáme s Mostem o dalších hráčích, kteří nás doplní, ale zatím konkrétní jména prozrazovat nebudu,“ tají Carvan nové posily.

Podaří se Baníku v neděli v Klášterci konečně bodovat? „Záležet bude na tom, jestli přežijeme první třetinu. Venku letos hrajeme velice dobře, já doufám, že navážeme na naše výsledky v Milevsku a Klatovech, budeme Klášterci důstojným soupeřem a odvezeme si nějaké body,“ říká závěrem Jaromír Carvan.
Duel začíná v 17 hodin.