Duel v rámci 11. kola Chance ligy s Litoměřicemi byl posledním, kdy stanul po boku hlavního trenéra Martina Štrby. „Pro náš trenérský štáb je to velké oslabení, ale přeji Vojtovi mnoho štěstí v jeho další trenérské kariéře. Zároveň bych mu chtěl velmi poděkovat za spolupráci,“ řekl ke konci svého asistenta Martin Štrba.

A loučení to bylo pro Šika vítězné, když Sokolov uspěl v přestřelce, kterou opanoval v poměru 5:3. Rozhodující byla třetí třetina, kterou baníkovci vyhráli jednoznačně 4:1, díky vítězství se tak v tabulce Chance ligy vyhoupli již na průběžnou třetí příčku.

Hokejisté Sokolova porazili Třebíč 4:1.
Sokolov zrubal Třebíč. Zápas úplně super, chválil si Jiskra

„Velké díky klukům za to, že nesložili zbraně a dokázali zápas otočit,“ pochvaloval si po utkání sokolovský trenér Martin Štrba. Po dvě třetiny si Litoměřice udržovaly jednobrankové vedení. V závěrečné dvacetiminutovce však Sokolov dokázal čtyřmi zásahy otočit duel ve svůj prospěch.

„Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili a byli jsme celý zápas lepším týmem,“ poukazoval hlavní trenér Baníku. Pro Sokolov to byla již šestá výhra v Chance lize, na kterou bude chtít navázat v sobotu 15. října na svém stadionu, na kterém se mu postaví od 17.00 hodin SC Kolín, tedy desátý celek tabulky.

Zdroj: Youtube

„Teď se musíme koukat dopředu a připravit se na sobotní zápas s Kolínem, kde chceme potvrdit náš výkon z Litoměřic,“ přeje si Štrba další výhru, která by byla sedmou v pořadí.

HC Stadion Litoměřice – HC Baník Sokolov 3:5 (1:1, 1:0, 1:4). Branky a nahrávky: 5. Marcel (Kracík), 26. Kuťák (Výtisk, Holý), 58. Gajda (M. Vitouch, Š. Němec) – 19. Hauser (Kverka, Vracovský), 44. Pohl (Vracovský, Kverka), 45. Jurčík (Kverka, Hauser), 48. Kverka (Hauser), 58. Jurčík. Rozhodčí: Kostourek, Micka – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 910. Sokolov: Cichoň – Jan Novák, Klejna, Baláž, Pohl, Weinhold, Krejčí, Tomek, Rulík – Vracovský, Kverka, Hauser – Ton, Zadražil, Osmík – Švec, Jurčík, Tomi – Vrhel, L. Stehlík. Trenér: Martin Štrba.