Dnes v 18 hodin začne na sokolovském zimním stadionu exhibiční utkání bývalých hráčů Baníku Sokolov a německého týmu VER Selb. V prvním mužstvu se představí někdejší Polesného spoluhráči z mateřského klubu, v tom druhém zpoza hranic potom spolubojovníci z posledních roků, se kterými "Pýtrs" nakonec aktivní kariéru dohrál.

V dresu sokolovského áčka nastupoval pravý křídelní útočník celkem 14 sezon a do paměti fanoušků se zapsal nesmazatelně. Oživit některé povedené hokejové kousky se pokusí dnes, k tomu si přizval plejádu vynikajících hráčů Baníku z časů první a druhé ligy.

Limitovaná sada puků k exhibici Petra Polesného „To, že se koná tato exhibice, je dobře, k hokeji to patří a tady v Sokolově se vlastně skoro žádná nekonala. Tudíž tuto akci podpořím, a tím i zdejší hokej. Přijede i několik bývalých výborných hráčů, které rád uvidím. Věřím, že přijdou i diváci, které jsme kdysi naší hrou i bavili, " říká k akci jeden z účastníků, někdejší obránce Baníku Petr Suchopár.

Vybrat hráčepro exhibici nebylo úplně jednoduché. „V prvním sledu jsme měli napsáno asi 90 jmen, museli jsme to hodně okleštit," prozrazuje Petr Polesný, který se tak omlouvá všem, na které se nedostalo.

Jako trenér povede tým bývalých hráčů Baníku Jan Michna. „Většinu z hráčů, kteří dnes nastoupí, jsem v minulosti trénoval. Uvidíme, jak to bude vypadat, spousta kluků na tom dlouho nestála, ale já věřím, že budou fanoušci spokojeni, že jim něco předvedeme, bude to oslava hokeje," je přesvědčen kouč. Tým spolu s Karlem Makovcem a Pavlem Burešem zřejmě poskládá podle dvojic či trojic, které spolu hrály.

Celý článek včetně představení jednotlivých hráčů, kteří za domácí tým Petra Polesného nastoupí, naleznete v pátečním papírovém vydání Sokolovského deníku.