„Dvě třetiny jsme se trápili. Bílina dobře bránila, měli jsme střeleckou převahu, ale nedokázali jsme ji zužitkovat,“ říká sokolovský trenér Michal Jäger.

Do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Tam Baník svého soupeře smetl z ledu. „Paradoxně nás nakopla naše hrubá individuální chyba na začátku, kdy nám Bílina odskočila na 2:3. Bylo strašně důležité, že jsme hned v dalším střídání srovnali stav a ve stejné minutě šli do vedení. Získali jsme na svou stranu psychickou výhodu,“ líčí kouč Sokolova.

Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 7:3. „Posledních patnáct minut jsme hráli to, co po hráčích chceme. Důraz do brány, tečované kotouče před gólmanem, dohrávání soubojů,“ pochvaluje si Jäger.

Pro Sokolov to nebylo úplně jednoduché utkání. „Byli jsme nervózní, hráčům se trochu třásly ruce. Po dvou nepovedených domácích zápasech na nás byl samozřejmě tlak, museli jsme vyhrát,“ popisuje kouč Baníku. „Kluci to ale zvládli, konečně máme doma tři body,“ oddechl si Jäger.

Dnes čeká hornický celek cesta do Dvora Králové. „Bude to těžké, je to nováček, přijde hodně lidí, kteří je poženou dopředu, navíc jsou namlsaní desetigólovou výhrou v předminulém kole v Bílině,“ poukazuje Jäger.

Recept je jasný. „Musíme si dát pozor na jednoho z nejlepších hráčů druhé ligy Patrika Fořta, hrát dobře dozadu, disciplinovaně, bez zbytečných vyloučení,“ upozorňuje trenér Baníku, který očekává vyrovnaný duel.

Sestava, v jaké Sokolovští vyjedou mezi mantinely, ještě není známa. Každopádně v kleci bude tentokrát stát David Fečo.