V sobotu pro změnu pomáhal Baníku získat další body proti Benešovu. „Kdybysme proměnili další šance, mohlo to být po první třetině klidně 5:0. Ve druhé části jsme měli hodně vyloučených, to nás oslabilo. Kdybysme hráli pořád v pěti, tak bysme jim dali asi i deset gólů. V poslední třetině jsme si to již pohlídali. Hlavně jsme chtěli vyhrát a zvednout si sebevědomí i do dalších zápasů. Musíme vyhrávat,“ říká k zápasu třiadvacetiletý Vladislav Vrtek, který byl na měsíc vyřazen z kádru prvoligového Mostu a nabídku na hostování v Sokolově přijal.

„Nepodával jsem asi výkony, které po mně chtěli. Jsem rád, že tady můžu hrát. Dostanu tady hodně času na ledě. Je tady výborná parta. Musím makat, abych se vrátil znovu do Mostu a hlavně abych tady teď pomohl Baníku, aby šel nahoru,“ má jasno Vrtek, který také předvedl divákům několik „parádiček“, hokejem se na ledě evidentně bavil. „Já tadyto potřebuju.

V Mostě jsem byl v křeči, nedařilo se mi, proto mě poslali sem, abych si to sebevědomí zvedl. Tady se hrou bavím, za chybu mi nic nevyčítají. Tam jsou to profesionálové, tady se hokejem hráči baví a je to vidět,“ říká.
V první třetině naservíroval kotouč ze vzduchu Václavu Dobřemyslovi při druhém gólu Baníku, ve druhé části hry již zvedal ruce nad hlavu po svém

průniku a následné střele. Puk však trefil pouze horní tyčku. „Myslel jsem, že to šlo od té zadní. Zkouším střílet, protože jsem nemohl dát gól. Teď jsem dal v závěru zápasu alespoň takového ušmudlaného, tak doufám, že to tam bude už padat,“ přeje si Vrtek.

V Sokolově má hráč s extraligovými zkušenostmi působit celý měsíc. „Budu tady, dokud mě nezavolají, jestli mě teda vůbec zavolají, a budu se snažit podávat co nejlepší výkony,“ ujišťuje.

A rozdíl mezi první a druhou ligou? „V první lize hrají mladí kluci z extraligy. Všichni se tam chtějí ukázat, ale tady to také není špatné tempo, ale je to velký rozdíl,“ říká Vladislav Vrtek závěrem