„Řekl bych, že jsme to prolomili a jsme za to rádi, ale určitě budeme chtít po pauze bodově navázat na předešlá utkání,“ přeje si jedenadvacetiletý sokolovský útočník Václav Adamec pokračování ve vítězném tažení. Před vánoční pauzou Západočeši zvládli náročnou bitvu na ledě pražské Slavie, kde rozhodli o své výhře 6:2 čtyřmi zásahy v třetí třetině.

„Výhra to byla určitě velmi cenná a těžká,“ poukazoval Adamec. „Podle mě nás Slavia dvě třetiny i přehrávala, ale ve třetí třetině jsme šlápli na plyn a začalo nám to tam padat a pak už jsme jen kontrolovali sta,“ vracel se Adamec k třetí výhře v řadě.

Chance liga, 30. kolo: HC Baník Sokolov – HC LERAM Orli Znojmo.
FOTO: Hokejisté Sokolova se navrátili do Chance ligy výhrou nad Znojmem

Po vánoční pauze mají baníkovci před sebou další náročnou šichtu. V domácím prostředí vyzvou ve středu 27. prosince ve 32. kole Chance ligy od 18.00 hodin Třebíč, tedy aktuálně čtvrtý tým tabulky, na který ztrácí Sokolov ze šesté pozice pouhé tři body.

„Třebíč je velmi kvalitní tým, ale věříme, že doma máme svou sílu a půjdeme jsi pro ty tři body, které nám chybí,“ přeje si Adamec smazat tříbodové manko na středečního soupeře.

Ale nebude to nic jednoduchého. Prozatím jak Třebíč, tak Sokolov braly ve vzájemných duelech po jedné výhře. „Máme s Třebíči vyrovnanou bilanci. Víme, že to bude těžký zápas, ale snad ho zvládneme a připíšeme jsi další výhru,“ upozorňoval Adamec. Spoléhat tak budou baníkovci na podporu svých fanoušků. „Pozval bych je na zajímavý a vyrovnaný duel, který určitě nabídne spoustu akcí a zábavy,“ doplnil závěrem útočník Sokolova.