Hokejisté Baníku vstoupili do utkání velmi dobře, uspěli hned ze své první střely, která sice v podání Adama Křemena nebyla ideální, ale svůj cíl našla. To však bylo po gólové stránce v první dvacetiminutovce vše.

I ve druhé periodě padla pouze jediná branka. Tentokrát slavil Havířov, za který srovnal ve 35. minutě domácí Jan Hudeček, který potrestal zaváhání sokolovské obrany a svůj nájezd na brankáře Baníku Cichoně zakončil parádní bekhendovou kličkou.

HC Baník Sokolov
CHANCE LIGA: Sokolovský gólový uragán odneslo Ústí

Zlomový moment duelu přinesla závěrečná třetina. Tu proměnil ve své vystoupení sokolovský útočník Jaromír Kverka. Nejdříve ve 45. minutě úspěšně tečoval do klece Havířova nahození Jana Strejčka a v 56. minutě přidal druhou trefu, kdy se blýskl přesnou střelou na bližší tyč.

Havířov sice zkusil v závěru duelu zdramatizovat a šel do hry bez brankáře, ale Sokolov si výhru pohlídal, a navíc mohl své vítězství pojistit, ale Bednář z úhlu netrefil napůl odkrytou branku, i přesto si baníkovci odvezli z havířovského ledu plný bodový zisk.

AZ Heimstaden Havířov – HC Baník Sokolov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2). Branky a nahrávky: 35. Hudeček (T. Pastor, Fučík) – 4. Křemen (Jurčík, J. Novák), 45. Kverka (Strejček), 56. Kverka (Kuťák, Kružík). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Hanzlík, Vašíček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 689.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Valenta, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Lytvynov, Kadeřávek, F. Kočí – Bambula, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček, J. Doktor – Kunc, Maruna, Š. Kratochvil – Severa, Mrva, M. Hrubec.

HC Baník Sokolov: Cichoň – J. Novák, Klejna, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Klikorka, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Pořízek, T. Rohan, M. Sloboda – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, D. Novotný, Křemen.