Baník začal více než dobře, když ve 3. minutě využil špatnou rozehrávku domácího gólmana Vrána. „Nám se vydařil vstup do zápasu, hlavně díky první brance, u které připouštím, že byla dost šťastná,“ přiznává sokolovský kouč Karel Mlejnek.

Navíc na začátku druhé části stejný hráč upravil na 0:2.

Jenže domácí potom dokázali využít tři ze svých přesilovek a ve 44. minutě to bylo 3:2. „Utkání dnes provázelo hodně trestných minut, v nichž jsme bohužel inkasovali branky. Myslím, že oslabení byla zlomovým bodem dnešního zápasu. Domácí měli ze hry více právě díky přesilovým hrám a rychlému forčekingu,“ míní trenér Baníku.

Ilustrační foto
VIDEO: Na závěr roku vítězná tečka. Hurricani smetli tým Startu

Naštěstí pro hosty dokázal rychle odpovědět Kverka a devět vteřin před vypršením prodloužení po individuální akci převrátil zápas zpět na stranu hornického celku Zadražil – 3:4. „I tak jsme hodně oslabení ubránili dobře, tohle bylo i klíčové k zisku dvou bodů,“ uzavřel Karel Mlejnek pohled na zápas. Sokolov pak vyhověl svému soupeři z Benátek a utkání, které měl odehrát doma na druhý svátek vánoční 26. prosince, překládá na 10. února. Další utkání tak sehraje Sokolov v sobotu 28. prosince v Ústí nad Labem.