Pane Carvane, před sezonou jste renovovali smlouvu s extraligovou Energií. Jak probíhá její naplňování?
Smlouva řeší situaci hlavně na bázi žákovských týmů. Ti nejlepší od nás chodí do Energie, my za to bereme ty hráče, kteří místo v Karlových Varech nemají. Již v minulé sezoně jsme rozjeli projekt B– mužstva v mladším dorostu, který se hodně osvědčil.

Zasáhne tento projekt i další týmy Baníku?
I když na 99 procent to vypadá, že s juniory spadneme zpět do kraje, postupem času chceme starší dorost a juniory pod hlavičkou Energie B dostat do první ligy, ale to je ještě běh na dlouhou trať.

V dresu A–týmu karlovarské Energie letos nastoupilo celkem sedm odchovanců Sokolova. Zdá se však, že mezi Baníkem a Energií nadále alespoň v seniorské kategorii existuje pouze jednosměrná cesta…
Já osobně nevidím důvod, proč by hráči Energie nemohli hrát druhou ligu, někde na Moravě taková spolupráce úspěšně funguje. My jsme ale k takovému souladu zatím bohužel nedošli.

Jedna výjimka tady byla, ale ta spíše potvrdila pravidlo. Odchovanec Baníku, nyní karlovarský junior Miroslav Hudák přišel, odehrál dva zápasy a znovu „zmizel“…
Po dvou zápasech na vlastní žádost svoje působení u nás ukončil, když mi oznámil, že si myslí, že je málo vytěžován v utkáních.

Jak se na „kauzu“ Hudák díváte vy osobně?
Já si myslím, že hráč tohohle věku by měl být rád, že takovou šanci dostane, že si může vyzkoušet druhou ligu. On ne že by tím pohrdl, ale oznámil, že tady hrát nechce.

A vy jste mu okamžitě vyhověli…
Ano, hned jsme se s ním rozloučili. Já jsem toho mínění, že pokud hráč za nějaký klub hrát nechce, tak ho nemá cenu přemlouvat.