Karlovy Vary – Ani napotřetí v letošní sezoně hokejisté sokolovského Baníku na severočeský Klášterec nevyzráli. V utkání zkušení hosté potrestali chyby domácího celku a odvezli si z KV Areny vysokou výhru.

HC BANÍK SOKOLOV - HC KLÁŠTEREC 2:8
Třetiny: 0:2, 2:2, 0:4

Domácí výběr začal tradičně aktivně, a tak se úvod utkání odehrával povětšinou v obranném pásmu hostí. Ti ale pozorně bránili již od středního pásma, a nepouštěli tak baníkovce do vyložených šancí. Naopak se snažili využívat každého zaváhání domácích hráčů v obranné činnosti.

V 5. minutě zahrozili poprvé. Ale naštěstí pro domácí Buchal netrefil po přihrávce Bečváře odkrytou klec Baníku. Domácí odpověděli o dvě minuty později po přestálém oslabení. Po rychlém protiútoku po ose Přindiš – Topinka se ocitl sám před hostující brankou Kukla, ale celou akci zastavil čárový rozhodčí pro postavení mimo hru.

Ve zbytku třetiny se mužstva střídala v přesilových hrách. V domácí početní výhodě vyzkoušel pozornost Damaška v brance Klášterce Sopr. V následné klášterecké ve 12. minutě střelu Krupky přizvedl ramenem Hruška na horní tyčku. Vzápětí po jejím vypršení ale poslal Pražák do brejku Stehlíka a ten střelou mezi betony nedal Hruškovi šanci – 0:1.

Další chybička domácího týmu přišla v 16. minutě a hosté ji znovu potrestali. Zika zpoza branky našel před Hruškou osamoceného Pražáka a ten pohotovou střelou zvýšil na 0:2. Poté ještě vyzkoušel Kukla znovu pozornost hostujícího brankáře a šlo se poprvé do šaten.

Ve druhé části hry domácí lavička prohodila složení některých útoků a baníkovci tak ještě zvýšili své úsilí. Již ve 2. minutě prokázali důraz na brankovišti Topinka se Soprem. Kotouč nakonec ze změti těl vydolovali, ale ten těsně minul levou tyčku hostující branky.

Aktivní hra Sokolova přinesla také vynucené přesilové hry. V té sklepnul střelu Mudry ze vzduchu Setíkovský, ale opět zaúřadoval Damašek, který betonem vytěsnil kotouč mimo svou klec. Baníkovci nevyužili vzápětí ani minutovou přesilovou hru 5 na 3.

V 9. minutě předvedl pěknou zpětnou bekhendovou přihrávku z křídla do středu hřiště na Marečka Kukla, ten postrčil kotouč do opuštěné klece kolem povyjetého Damaška, ale ten v pádu zastavil kotouč holí!

Při dalším střídání o dvě minuty později Kukla zopakoval celou akci. Tentokrát ve středu hřiště našel Setíkovského a po několika odrazech konečně kotouč doputoval do klášterecké branky – 1:2.

Utkání se poté řádně přiostřilo i vinou nepříliš přesného hlavního rozhodčího, se kterým nevládla spokojenost především na domácí straně. Ve 13. minutě ale přesto dostali nejprve přesilovou hru 4 na 3 a vzápětí kratičkou, několikavteřinovou 5 na 3. Tu okamžitě po buly také využili. Z levé strany našel Kukla u pravé tyčky Dobřemysla, k tomu se ještě Damašek stačil přesunout, ale na zpětnou přihrávku mezi kruhy a následnou střelu Setíkovského již zareagovat nestačil – 2:2.

V 17. minutě šli ale opět do vedení hosté. Buchal za brankou Baníku vystihl záměr Přindiše při rozehrávce, odebral mu kotouč a zasunul ho za Hruškova záda – 2:3. Navíc o minutu a půl později využili hosté přesilovou hru, když si z rohu vyjel Derfler a přesnou střelou zvýšil na 2:4. V poslední minutě ještě Hruška musel likvidovat brejk Řepíka.

Ve třetí části se domácí znovu jali likvidovat dvoubrankový náskok soupeře. Nejprve zahrozil svou střelou Mareček. Jenže na začátku 3. minuty vyrobili baníkovci další chybu a Kalinovič svůj brejk zužitkoval –2:5. Hruška poté přenechal střežení klece Jakubalovi. Ten ale vydržel v brance pouze šest minut. Aniž by si prakticky sáhl na kotouč, třikrát inkasoval. Postupně ho překonali Stehlík, Řepík a Derfler, a tak se znovu vrátil do branky Baníku Hruška.

Poté se již rozhodnuté utkání v klidu dohrávalo, a největší návštěva letošní sezony tak další branku neviděla.

Branky: 31. Setíkovský (Kukla, Mareček), 33. Setíkovský (Kukla, Dobřemysl) - 12. Stehlík (Pražák, Kocek), 16. Pražák (Zíka, Stehlík), 37. Buchal, 39. Derfler (Kajer), 43. Kalinovič (Jáchym, Boguský), 45. Stehlík (Pražák, Kocek), 46. Řepík (Bečvář), 49. Derfler (Kajer).

Rozhodčí: Würtherle – Špůr, Frodl. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 523.

HC Baník Sokolov: Hruška (43. – 49. P. Jakubal) – Hauer, Kořínek, Mudra, M. Rohan, Přindiš, Formánek, Diblík, Říha – Mareček, Setíkovský, Kukla – Sopr, Dobřemysl, Sláma – Račanský, Topinka, Majer – Nový, Fejtl, T. Jakubal. Trenéři: Carvan, Suchopár.