„Pro mě osobně jsou překvapením letošního ročníku soutěže. Nicméně mají v kádru mnoho zkušených hráčů. Podle našich poznatků měli v poslední době všechna svá utkání plně v moci. V tuto chvíli jim zřejmě nemůže nikdo konkurovat,“ říká úvodem na adresu soupeře trenér sokolovských hokejistů Jaromír Carvan.

Sílu Řisut si mohli v letošním ročníku vyzkoušet i jeho svěřenci. V 8. kole soutěže utrpěli od dnešního soupeře na ledě karlovarské arény vysokou porážku 1:10. „Debakl, který nám uštědřili, nás samozřejmě poučil,“ pokyvuje Carvan.

S čím půjdou dnes jeho svěřenci na led? „Každopádně půjdeme do zápasu s trošku odlišnou taktikou než v posledním zápase s Českou Lípou. Přestože budeme hrát doma, chceme hrát se zabezpečenou obranou a ještě více zahuštěným středním pásmem. Samozřejmě si musíme dát pozor na vlastní chyby, kterými nás tady porazili v prvním zápase, kdy jsme ztráceli hromadu kotoučů na útočné modré čáře a soupeř nás z přečíslení 2 na 1, 3 na 2 trestal,“ varuje kouč Baníku.

Nejen zabetonovaná obrana. Domácí se také chystají řádně pozlobit favorizovaného soupeře. „I ve hře se zahuštěným středním pásmem chceme vytvářet tlak na jejich obránce, vynutit si fauly a přerušit jejich šňůru výher,“ říká odhodlaně Carvan.

„Podobně jako s Kláštercem to bude ohromně těžké, ale každý zápas začíná za stavu 0:0. Hráče jsme na zápas připravovali, uvidíme, jak to nakonec dopadne. Každý bod z tohoto utkání se bude počítat,“ ví dobře trenér sokolovských hokejistů.
Klec Baníku bude dnes večer opět střežit Erik Štěrba. Trenéři tak budou chtít Štěrbu před play–off otestovat, jelikož dosavadní jedničku Petra Hrušku bude po dohodě klubů využívat v play–off extraligová juniorka Energie.

Do Karlových Varů se nakonec pro play–off mohou vrátit i další hráči, toho se ale trenér nebojí. „Zatím je to věc jednání, ale pokud odejdou, přijdou místo nich jiné posily,“ uvádí Carvan, který nevidí v letošní sezoně hlavní cíl dojít v play–off do baráže o první ligu, ale s mužstvem chce samozřejmě uspět.

„Prioritou letos není dojít co nejdál. Půjdeme zápas od zápasu. Hlavně chceme prolomit po několika letech bariéru prvního kola,“ říká závěrem.
Zajímavostí je, že Řisuty sice mají na svém kontě o čtrnáct bodů více než Baník, ale jen o jednu porážku v normální hrací době méně.