Povedené utkání odehráli hokejoví „šesťáci“ proti rivalovi z Karlových Varů. Mladí energetici sice otevřeli v 5. minutě skóre Dominikem Šálou, jenže v poslední minutě první třetiny poslal Vašek Juránek kotouč pěknou přihrávkou ze středního pásma na útočnou modrou na najíždějícího Matěje Kurfürsta a ten svůj brejk zakončil střelou do horní poloviny branky. Přes výmluvy rodičů malých Varáků na postavení mimo hru branka platila, 1:1.

Povedenou akci předvedli baníkovci i na začátku druhé části. David Kováč poslal do rychlého protiútoku Káju Chvala, ten celou akci vylepšil přenecháním kotouče Lukáši Tichému, ale ten přestřelil branku Energie. Na druhé straně Šálova střela těsně minula branku Baníku. Následně tu byl brejk Chvala, ale akci nedokončil, soupeřovi obránci se stačili včas vrátit a zblokovat mu hůl.

V 8. minutě tak gólově udeřilo znovu na druhé straně hřiště. Závar před Šmídlem zužitkoval ve vedoucí branku Energie Nidl. Následně se museli baníkovci bránit přesilové hře soupeře, ale sehráli ji dobře, navíc v oslabení znovu zahrozila dvojice Chval – Tichý a karlovarský brankář musel protáhnout svou lapačku. Poté si vyzkoušeli přesilovou hru i „domácí“. A naložili s ní parádně. Kurfürst poslal kotouč Valíčkovi, ten se protáhl kolem obránce a zakončil „mazácky“ pod víko – 2:2.

V 16. minutě ale Energii vrátil po samostatné akci potřetí vedení v utkání Ruda Václav.
Třetí část začali znovu lépe baníkovci. Útočným pásmem se proháčkoval Kurfürst, ale jeho střela těsně minula karlovarskou klec.
Ve 4. minutě již byl stejný hráč úspěšnější. Nejdříve se tlačil na branku Energie Matěj Valíček, ale v tísni dvou hráčů a nakonec také v pádu puk do branky neprotlačil. Odraženého puku se ale chopil právě Kurfürst a v poloodkryté brance trefil přesně pravý horní růžek, 3:3.

Ve 13. minutě ale putoval na trestnou lavici Pavel Koco, a Baník tak čekaly horké chvilky v oslabení. Minutu a půl dokázali odolávat, poté se ale chopil puku znovu Kurfürst a svou individuální akci opět zakončil brankou, 4:3.
V závěru se energetici mocně snažili o vyrovnání. Necelé dvě minuty před třetí sirénou se dokonce vhazovalo v obranné třetině Baníku, ale do hry se vložili také sokolovští tatínkové a borcům v černo–žlutém řádně pomohli svým skandováním Baník, Baník. Krátce nato se do „hry“ sice vložili i rodiče energetiků, ale proti domácímu mohutnému povzbuzování přece jen jejich hlasy zanikaly. Mladým baníkovcům přišla podpora vhod, s vypětím všech sil svou těsnou výhru uhájili.

6. třída/ HC Baník Sokolov – HC Energie K. Vary 4:3 (1:1, 1:2, 2:0. Branky Baníku: 20. Kurfürst (Juránek), 34. Valíček (Kurfürst), 44. Kurfürst (Valíček, Juránek), 55. Kurfürst.
Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Olabení: 1:0. Diváci: 40.
Baník Sokolov: Šmídl – Juránek, Koco, Kraus, Kováč, Neškrábal, Šneberk, Valíček, Kurfürst, Tichá, Chval. Trenéři: Makovec, Anderle.

5. třída/ HC Baník Sokolov – HC Energie K. Vary 0:10 (0:1, 0:2, 0:7). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 35.
Baník Sokolov: Mráz – Jacila, Štěrba, Petrov, Goralka, Hafijanič, Bošina, Hana, Šimek, Halberštát, Kuzelbauch. Trenéři: Makovec, Anderle.