Oba soupeři začali duel opatrně. Březovským ale vstup do utkání vůbec nevyšel. První sice musel po tvrdé střele zasahovat trstěnický gólman Hasala, ale z protiútoku poslal hosty do vedení Okrucký. Ten přesně po minutě hry prostřelil Veselého v brance Březové – 0:1.
Na začátku 4. minuty ale bylo srovnáno. Kotouč zatáhl do útočné třetiny Rampa a svou přesnou přihrávkou z pravé strany trefil číhající hůl Vondrušky připravenou u levé tyčky – 1:1.

Hned vzápětí dostali domácí výhodu přesilové hry, ale ty jim ve středeční večer vůbec nešly. Půl minuty před jejím skončením využili rychlý protiútok Bubenščikov s Dibalou – 1:2.

Po minutě a půl zaúřadovala stejná dvojice znovu, i když si tentokrát oba hráči vyměnili role. Vyhození kotouče o mantinel vystihl nejlépe ve středním pásmu Dibala, a ač tísněn obráncem, protlačil se až před gólmana, ale nakonec zvolil místo zakončení bekhendovou zpětnou přihrávku na Bubenščikova a bývalý běloruský juniorský reprezentant zametl kotouč do prázdné branky – 1:3.
Po dalších dvou minutách ale vrátil Březovou do hry obránce Lukáš, který z vlastní půlky projel až před Hasalu a zkušeně vymetl horní růžek branky– 2:3.

Branka Březovské povzbudila a v závěru třetiny si vyzkoušeli, že se svým soupeřem, pokud se pořádně do hry opřou, mohou hrát. Vytvořili si několik příležitostí, ale jediným výsledkem byla nastřelená tyčka trstěnické branky. Poté se ještě předvedl Veselý, který vychytal závar Lovase s Bubenščikovem.

Druhou třetinu zahájili Březovští v početní výhodě, ale s krátkou přestávkou čtyři minuty přesilové hry využít nedokázali.
V 7. minutě si zahráli přesilovou hru i Trsteničtí. Výhodu 5 na 4 sice nevyužili, ale následnou krátkou 13vteřinovou 4 na 3 zužitkovali bleskurychle. Po šesti vteřinách zvýšil střelou od modré čáry Josef Pech – 2:4. Pokud byli hosté rychlí s využitím přesilovky, domácí na oplátku neváhali znovu se snížením. Po dalších 19 vteřinách se protlačil přes obránce na brankoviště Janů a bekhendem snížil na rozdíl jediné branky – 3:4.

Poté opět zabrali hosté. Veselý nejprve musel likvidovat brejk Sýkory, vzápětí zastavil vleže holí kotouč na brankovišti po střele a následné teči Bartáka. Ve 13. minutě ale již březovský gólman neměl šanci při dorážce Okruckého z bezprostřední blízkosti, 3:5.
V závěru druhé části měli znovu výhodu přesilové hry Březovští, ale znovu s ní naložili špatně. Nahozený kotouč v jejich obranném pásmu vybojoval Vopava a Pech střelou z hranice kruhů jeho přihrávku přetavil v šestou branku Trstěnic – 3:6.

Ve třetí části již po 19 vteřinách přineslo vzrušení zranění Peschela, kterému po zásahu Bubenščikova museli z ledu pomáhat spoluhráči, a utkání tak nedohrál. Za sekání putoval pod sprchy s pětiminutovým trestem + do konce utkání i trstěnický útočník.

K jeho trestu přibyly po chvíli další. Březovští tak měli téměř šest minut výhodu přesilové hry, z ní velkou část, dokonce dvojnásobnou, ale nedokázali soupeře trestat. Naopak do brejku se dostal znovu Okrucký a blafák zakončil parádně mezi Veselého betony– 7:3.
Stejný hráč zaúřadoval, pořád ještě v oslabení, o necelé dvě minuty později, ve 47. minutě. Na útočné modré obral domácí o kotouč, protlačil se znovu před branku a svým čtvrtým gólem v utkání pečetil výhru favorita.

HC Březová 07 – HC Farmáři Trstěnice 3:8 ( 2:3, 1:3, 0:2).
Branky: 4. Vondruška (Rampa), 9. Lukáš, 30. Janů (Peschel) – 1. Okrucký, 6. Dibala (Bubenščikov), 7. Bubenščikov (Dibala), 29. Pech (Hajný), 33. Okrucký (Hodovský), 35. Pech (Vopava), 45. Okrucký, 47. Okrucký.

Vyloučení: 6:8. Navíc Bubenščikov (TRS) 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. Oslabení: 0:4. Diváci: 15.

Březová: Veselý – Rampa, Janů, Lukáš, Rudovský – Peschel, Nováček, P. Pech – Mrázek, Válka, Kraus – Vondruška, Kolář.
Trstěnice: Hasala – Hodovský, J. Svoboda, J. Pech, Hajný, Barták – Bubenščikov, Dibala, Sýkora, Vopava, Okrucký, Lovas.