Několik přítomných diváků muselo být s předvedenou hrou obou celků spokojeno, neboť byl k vidění velmi kvalitní hokej. Zásluhou lepší koncovky zůstaly ale nakonec body domácím, kteří zvítězili 4:2 po třetinách 2:0, 1:0 a 1:2.

Trenéři Baníku, vědomi si skutečnosti, že poslední dvě kola před play–off se již jejich tým nemůže ze třetího místa posunout ani nahoru, ani dolů, začali se čtyřmi útoky a třemi obranami, a tak příležitost dostali někteří hráči, kteří se v poslední době na led moc nedostali. Naopak v obraně již nastoupili avizovaní liberečtí obránci Hrach s Kajínkem.

Domácí, kterým v tomto utkání šlo o udržení prvního místa, začali velmi útočně, a tak měli v úvodu první třetiny sokolovští obránci i brankář Jakubal plné ruce práce. Baníkovcům trochu déle trvalo, než se při hře na čtyři útoky dostali do potřebného tempa, ale na konci první desetiminutovky už začali také vystrkovat útočné růžky a napilno měl i domácí gólman.

První gólová situace se zrodila na začátku 15. minuty. Domácí hráli přesilovku, zprvu se jim nedařila, ale poté se přece jen Bezouškovi podařilo zakončit a poslat Řisutské do vedení – 1:0.
V polovině 17. minuty ztratili hosté puk ve středním pásmu, domácí šli do přečíslení a s pomocí i trochy štěstí dostali kotouč za Jakubalova záda – 2:0. Autorem branky byl opět Bezouška.

Sokolovští se poté ještě v posledních dvou minutách ubránili početnímu oslabení, a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.
Ve druhé třetině už to začínal být Baník, na který je hrstka příznivců, která ho po celou sezónu na venkovních utkáních provází, zvyklá. Zabezpečená obrana a velmi nebezpečné protiútoky. Škoda mnoha neproměněných gólovek, Pospíšil v brance domácích se měl co otáčet, aby si v těchto momentech udržel čisté konto.

Domácí také útočili, a tak se opravdu bylo na co dívat. Branka však padla opět do sokolovské sítě, když na konci 38. minuty domácí využili Scherzlem svou druhou přesilovku. Baník měl v závěru třetiny ještě několik příležitostí, ale bez koncového efektu.
Ve třetím dějství již hosté byli lepším celkem, většina hry se odehrávala před brankou domácích. Ale ta koncovka! Branky se hosté dočkali až ve 46. minutě, když při přesilovce dobývali branku domácích a v brankovišti se nejlépe orientoval Setikovský – 3:1. Asistence byly připsány Hrachovi a Kajínkovi.

Ve 48. minutě se opět prezentoval Setikovský, tentokráte při nájezdu z levé strany. Jeho bombu ovšem zastavila spojnice břevna s tyčí domácí branky. Ani další příležitosti Baníku se neujaly, a tak přišel trest v podobě čtvrtého gólu domácích. Z ojedinělé šance se v 52. minutě trefil Jaroš – 4:1.
Hosté však zbraně nesložili a dále ohrožovali Pospíšilovu svatyni rychlými protiútoky. Nebylo jim ale dáno, a tak se k druhé trefě dostali až v čase 58:59, kdy do konečné podoby upravil skóre Kajínek po asistencích Setikovského a Soukupa – 4:2.

Baník čeká poslední utkání základní části v sobotu, kdy v karlovarské aréně hostí houževnatý celek HC Baník Most.
První utkání letošního play – off se bude hrát ve středu 10. března. Baník postoupí ze třetího místa, a bude tudíž začínat v domácím prostředí karlovarské arény. S kým to bude, rozhodnou však až sobotní poslední utkání základní části 2. ligy.

HC Řisuty – HC Baník Sokolov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).

Branky: 15. Bezouška (Fiala, Hegenbart), 17. Bezouška (Fiala, Kašák), 38. Scherzl (Mádl, Hudíček), 52. Jaroš (Plichta) – 46. Setikovský (Kajínek, Hrach), 59. Kajínek (Setikovský, Soukup).

Rozhodčí: Nečas – Andrejsek, Marek. Vyloučení: 6:8, navíc Wolf a Hlusička (oba Řis.) 10 min. OT. Využití: 2:1 Oslabení: 0:0. Diváků: 80.
Baník Sokolov: Jakubal – Hauer, Kajínek, Mudra, Říha, Hrach, Formánek, Diblík – Soukup, Setikovský, Kukla, Sopr, Topinka, Dobřemysl, Račanský, Nový, Sláma, Majer, Jakubal T., Záhora. Trenéři: Carvan, Suchopár.