„Příčiny porážky jsou jasné. Věděli jsme, co soupeř hraje, v čem je jeho síla, a to se dneska potvrdilo,“ říká trenér Jaromír Carvan.
Ten si se sobotní porážkou příliš starostí nedělá. „To, že utkání dopadlo 4:2, je dnes vcelku jedno. Vedli jsme 2:0, potom přišly jejich přesilovky. Most má zkušené hráče, kteří mají něco odehráno v první lize, jako je Vrtek, Přeučil a Tauš, a ti to rozhodli,“ zastavuje se Carvan nad druhou třetinou, ve které hosté využili tři přesilové hry a otočili tak skóre zápasu.

Teď jeho svěřence čeká Most znovu, v prvním kole play–off. „Pokud budeme hrát disciplinovaně, dobře dozadu a pět na pět, tak bychom je takticky mohli přehrát. Pokud ale budeme dělat chyby, jako v sobotu ve druhé třetině, že je pustíme do přesilovek, tak k tomu tady nemáme bohužel hráče. Oni je mají, a to prostě bude naše smrt,“ varuje před středečním zápasem v Karlových Varech.
Carvan také nepovažuje svůj tým, i když jde do play–off z lepšího místa a s výhodou domácího prostředí, za favorita série. „Myslím, že jdeme do téhle série naopak v roli outsidera,“ říká.

V sobotním utkání ale přece jen neodkryl s možným soupeřem v play–off všechny karty. „Nehráli jsme některé věci, které máme nacvičené, jelikož se dalo předpokládat, že na Most znovu narazíme. Máme připraveny nějaké varianty herních situací, ty jsme dnes hrát nechtěli a taky nehráli, možná i proto jsme prohráli,“ odtajňuje.

Bez ohledu na úspěch týmu v play–off vládne s letošní sezonou spokojenost. „Kdyby nám někdo v naší situaci, kdy jsme nehráli doma a trénovali pozdě večer, řekl, že skončíme na třetím místě, tak jsme si asi ťukali na čelo. Za to, co kluci odvedli, jim patří obrovský dík,“ chválí Carvan své borce.
Jak dopadne jeho tým v play–off? „Uvidí se, je to otázka tří neděl a štěstí. My půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jestli se nám podaří přelézt první kolo,“ říká závěrem.