Po dvou hodinách a čtyřiceti minutách mohli zvednout vítězně ruce nad své hlavy, za mohutného aplausu pětistovky příznivců, hokejisté sokolovského Baníku. V samostatných nájezdech udolali Most a v sérii na tři vítězné zápasy se ujali vedení 1:0.

Domácí nastoupili v kompletním složení, navíc s avizovanou posilou, zkušeným Ladislavem Veverkou.
V první třetině sokolovští hokejisté působili značně nervózním dojmem, a i když branka nepadla, vyzněla úvodní část lépe pro hosty. Ti si vypracovali několik příležitostí, ale domácí naděje podržel Závorka, ať již při brejku Přeučila v 6. minutě, střele Salače z 8. minuty, který si sjel do ideální pozice před branku, či při dalších nebezpečných situacích. Na domácí straně zahrozili především svými dorážkami na brankovišti Soukup a Mudra, ale Brzobohatý v brance Mostu byl rovněž pozorný.

Do druhé části již nastoupili Sokolovští daleko aktivněji, i když skóre utkání otevřel ve 25. minutě hostující Salač, který si na brankovišti počíhal na odražený kotouč po nahození Vrtka a uklidil ho do domácí klece, 0:1.
Ve 29. minutě ale dostali domácí výhodu přesilové hry. Po střele Kořínka se prosadil na brankovišti Soukup, a bylo srovnáno – 1:1. V polovině třetiny při hře 4 na 4 si Veverka vyměnil pěkně kotouč s Kuklou, ale veterán v sokolovském dresu nadvakrát nepřekonal Brzobohatého. Následně Soukup při rychlém protiútoku svojí bombou orazítkoval obě tyčky mostecké branky. Baník pokračoval v obrovském tlaku. Dobřemysl mířil ve vyložené šanci nad. Po přestálém oslabení pokračovali domácí v nátlakové hře. Mudra zatáhl kotouč, vybruslil i gólmana, ale z jeho přihrávky Nový před prázdnou brankou minul. V následné přesilovce Baníku si sjel před branku obránce Hrach, ale nastřelil pouze boční síť.

I ve třetí části pokračovali baníkovci v dobrém výkonu. Začali sice oslabením, ale v tom ujel Sopr, ale jeho forhendový blafák si pohlídal Brzobohatý. Ve 45. minutě ale dostali za příliš mnoho hráčů soupeře na ledě další přesilovou hru a Lukáš Hauer střelou od modré čáry poslal domácí do vedení – 2:1.

Ve 48. minutě zase zle zatápěla Baníku první lajna Mostu, ale Závorka na brankovišti znovu čaroval.
V polovině poslední části ale putoval po dalším sporném vyloučení na domácí straně ven Hrach, po něm i Soukup, a tak hosté měli minutu a půl dlouhou výhodu přesilové hry 5 na 3. Po 40 vteřinách ji využili, střelou od modré srovnával Martinka na 2:2.
Poté, co Závorka ukázal svůj perfektní semafor, přišla další přesilovka Baníku za nesmyslný faul Böhma, který vložil rukavice do obličeje Sopra.

V přesilovce ale Kukla střílel z kruhu jen do gólmana. Vše spělo k prodloužení. V čase 58:30 ale vyrobili domácí chybu ve vlastním obranném pásmu a Přeučil nabídnutou šanci zužitkoval, 2:3. Vypadalo to, že je po nadějích, ale trenér Carvan po oddechovém čase poslal do hry své vyvolené. Ti se vrhli do útočného pásma. Po střele Kukly zapracoval na brankovišti Soukup, kotouč se odrazil na levou stranu k číhajícímu Setikovskému, který měl dostatek času zamířit přesně, 3:3!

Na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení. V tom mohli domácí rozhodnout. Po chybném střídání Mostu si zahráli přesilovku 4 na 3, ale nedokázali ji využít.

Večer tak dospěl k samostatným nájezdům. V nich zaúřadovala dvojice Závorka – Kukla. Hned v prvním nájezdu si Závorka pohlídal forhendový blafák Přeučila, následně Kukla poslal domácí do vedení, když střelou nad lapačku vymetl horní růžek branky. Ve druhé sérii si Závorka vystihl blafák Salače, Setikovského střelu Brzobohatý vyrazil.

Ve třetí sérii srovnal Vrtek střelou mezi Závorkovy betony, 1:1. Rozhodnout mohl následně Dobřemysl, ale svou střelou Brzobohatého nepřekonal.

A tak se pokračovalo po jednom nájezdu na každé straně. Jako první jel znovu Kukla. Před Brzobohatým si zamíchal kotouč a poslal ho mazácky mezi jeho betony, 2:1. Vrtek vzápětí musel proměnit, ale Závorka ho pěkně vybruslil a „zavřel“ prostor u své tyčky. Další duel je na programu dnes na ledě Mostu.

HC Baník Sokolov – SK HC Most 4:3 sn (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0 – 1:0).

Branky: 29. Soukup (Kořínek (Veverka), 45. Hauer (Topinka), 59. Setikovský (Soukup, Kukla), 66. Kukla (rozhodující nájezd) – 25. Salač (Havlůj, Vrtek), 51. Martinka (Havlůj, Vrtek), 59. Přeučil ( Martinka).

Rozhodčí: Vokřál – Frodl, Špůr. Vyloučení: 11:11, navíc Kořínek (SOK) 10 min. OT. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 508.
Baník Sokolov: Závorka – Hauer, Kořínek, Mudra, Kájínek, Hrach, Formánek – Soukup, Setikovký, Kukla – Sopr, Veverka, Dobřemysl – Nový, Topinka, račanský. Trenéři: Carvan, Suchopár.