„Bylo to vyloženě vyrovnané utkání, obě mužstva proměnila přesilovky,“ říká k utkání trenér Baníku Jaromír Carvan.
V závěru zápasu však domácím příznivcům zatrnulo. „Minutu a půl před koncem jsme udělali hrubou chybu a, zaplať pánbůh, tím, že jsme tomu šli naproti, se přiklonilo štěstí na naši stranu a podařilo se nám ještě vyrovnat,“ popisuje kouč Baníku.

„V první chvíli jsme si vzali time, abychom hráče uklidnili. Taková věc se může stát každému mužstvu, obránci šli pomalu na kotouče. Potom jsme to zmobilizovali, dal jsem tam hráče, kterým věřím, a to se mi vyplatilo,“ přibližuje dále jeden z rozhodujících momentů zápasu.
Po 60 minutách tak byl stav nerozhodný a muselo se nastavovat. „V prodloužení již ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. My jsme ho odehráli dobře až na dvě minuty, kdy jsme měli k dispozici přesilovou hru, ale hráli jsme ustrašeně, báli jsme se něco vymyslet,“ ohlíží se za prodloužením Carvan.

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. „Trošku jsem z toho měl obavy. Měli jsme to zlomit v přesilovce 4 na 3. Teď už je to jedno. Důležité je, že jsme to dotlačili do vítězného konce. To, co jsme potřebovali, se nám podařilo, dostali jsme tím Most trošku pod tlak,“ říká.

Za svůj výkon se jeho svěřenci, stejně jako hosté rozhodně nemusí stydět. „My jsme byli šťastnější, možná jsme tomu šli trošku víc naproti, protože ve druhé třetině jsme byli jasně lepší. Tam jsme ty góly měli dát, ale historie se ptát nebude a my teď vedeme 1:0,“ pochvaluje si.
Dnes čeká jeho svěřence odveta na ledě Mostu. „Jedeme tam se stejnou taktikou. Chceme vyhrát a znovu tak přilákat lidi na nedělní zápas,“ říká Carvan a také krotí přílišný optimismus. „Jdeme zápas od zápasu, vedeme 1:0, ale to nic neznamená. Série se hraje na tři vítězné zápasy, takže zatím jsme nic nevyhráli.“

Přestože se v KV Areně sešla na úvodní zápas play–off slušná návštěva, přece jen všichni mohou litovat, že se nehrálo na sokolovském zimním stadionu, kde by zřejmě měl domácí tým daleko větší podporu. To potvrzuje i Carvan. „Mě to samozřejmě mrzí, že se nám ta sezona povedla, ale nehrajeme doma v Sokolově. Když jsem tam vždycky přijel jako host s nějakým mužstvem, tak tam byla vždy výborná atmosféra, ale s tím se už musíme porvat,“ uvědomuje si.

V neděli se do karlovarské arény hokejisté znovu vrátí, tentokrát bude úvodní buly na programu již v 16 hodin. „Chtěli jsme zachovat čas, ve kterém hraje Energie. Chtěl bych také naše fanoušky pozvat. Ve středu jsme mákli, ukázali jsme, že to srdíčko máme a že vcelku mladý, nezkušený mančaft proti silnému soupeři dokáže zabrat,“ říká na závěr Jaromír Carvan.