V prvních dvaceti minutách, stejně jako v prvním utkání, branka nepadla. Domácí byli agresivnější a měli větší střelecký potenciál, ale jinak se hrálo opatrně ze zabezpečených obran, obě mužstva vyčkávala, s čím vyrukuje ten druhý a před brankami bylo šancí jen poskrovnu. Více stříleli domácí, ale Závorka byl vždy na svém místě.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky hosté dali mosteckým hostitelům tvrdý úder. Po pouhých 19 vteřinách Kukla nebezpečně ohrozil domácího gólmana, ten jeho střelu ještě stačil pokrýt, na bombu z dorážky Hauera byl však již krátký – 0:1.

Dosažený gól hosty viditelně vyšvihl do sedla a v několika dalších minutách jako by na ledě bylo pouze jedno mužstvo. A přišly také další gólové okamžiky. Sokolovští měli možnost několika přesilovek a hned ve dvěma za sebou se jim v nich zadařilo. Nejprve ve 27.minutě Setikovský našel tyč číhajícího Kuklu, který v pohodě dopravil puk do odkryté části domácí svatyně – 0:2. Druhá asistence byla připsána Dobřemyslovi.
Na začátku 29. minuty mohli domácí zastavit nápor Sokolova, ale v přečíslení dva na jednoho zacílil Šulc nepřesně.

Naopak ve 31. minutě hosté bleskově využili další početní výhodu, když po přihrávkách Topinky a Soukupa skóroval z mezikruží Kořínek – 0:3.
Již to pro domácí vypadalo na ručník, ale sokolovští vyrobili v obranném pásmu chybu v rozehrávce a mostecký obránce Kuncl bombou z první snížil od modré čáry na 1:3.

Domácí poté měli ještě velikou šanci na zkorigování skóre, ale početní výhodu 4 na 3 a po ní minutu a půl dlouhou 5 na 3 nevyužili, nicméně tyto přesilovky je trochu oživily a v závěrečných minutách druhého dějství Závorku několikrát prověřili. Do šaten se tedy po 40 minutách odcházelo za dvoubrankového vedení Baníku Sokolov.

Ten si vybral svou slabší chvilku hned ve 14 vteřině poslední třetiny. Po vyhrané buly hned z „voleje“ vypálil mostecký kanonýr Tauš a trefil naprosto přesně – 2:3. To bylo ale v podání domácích hokejistů vše.

Sokolov pozorně bránil a napadal mosteckou rozehrávku již ve středním pásmu. Domácí hokejisté se jen těžko probíjeli hradbou forčekujících hráčů a tak to chvílemi vypadalo, že domácím docházejí síly a na závěrečný nápor a pokus o vyrovnání již mít nebudou.

V závěrečné minutě se přece jen vzchopili, při hře bez brankáře mostecká šestice zle zatápěla před Závorkou, ale ten všechny situace vždy s přehledem a v pohodě vyřešil. Hosté se tedy po šedesáti minutách právem radovali z vítězství a také ho oslavili svým tradičním rituálem se zhruba třiceti příznivci, kteří za nimi na toto utkání přicestovali.

HC Most – HC Baník Sokolov 2:3 (0:0, 1:3, 1:0).

Most: Brzobohatý (31.Melichar) – Martinka, Mizera, Šulc, Kuncl, Kunrt, Martinec, Ambrož, Tauš, Vrtek, Salač, Hruška, Růžek, Havlůj, Nedrda, Šešina, Szakal, Kašťák, Kýhos, Ozolins. Trenér: Kamil Kašťák.

Sokolov: Závorka – Hauer, Kořínek, Kajínek, Mudra, Hrach, Formánek, Diblík – Soukup, Setikovský, Kukla, Sopr, Dobřemysl, Račanský, Nový, Sláma, Majer, Záhora. Trenér: Carvan, Suchopár.

Branky: 32. Kuncl (Nedrda), 41. Tauš (Vrtek) – 21. Hauer (Kukla), 27. Kukla (Setikovský, Dobřemysl), 31. Kořínek (Topinka, Soukup)
Rozhodčí: Würtherle – Marek, Žemlička.Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 200.