Petr Neč. V minulé sezoně se po několikaletém intermezzu v Mariánských Lázních vrátil na střídačky HC Baník Sokolov. Na starost dostal v nezáviděníhodné situaci starší dorost a juniory. Obě mužstva v krajském přeboru. Přes těžkou sezonu dostal svěřené týmy do baráže o postup do vyšší soutěže. V té uspěl napůl. Starší dorost zůstává v krajské soutěži, junioři se po roce vrací do druhé nejvyšší soutěže v zemi.
V rozpisu trenérského obsazení u mládežnických celků HC Baník Sokolov pro novou sezonu však jeho jméno chybí. To vzbudilo tradiční dohady u sokolovské hokejové veřejnosti a nevoli u některých hráčů a jejich rodičů.

A důvod, proč Neč nebude působit na střídačkách Baníku? Ten je prostý: finance. Zatímco klub hájí své stanovisko, ve kterém dostal trenér standardní nabídku, Petr Neč to odmítá. Podle něj zněla předběžná domluva jasně: profesionální smlouva.
Nechme ale promluvit oba zainteresované muže, manažera Jaromíra Carvana a trenéra Petra Neče.

Pane Carvane, můžete se vyjádřit k celé situaci?
Samozřejmě. Petr Neč dostal jako první bez nějakých skrupulí nabídku trénovat juniory, tu on nepřijal z finančního důvodu. Ty podmínky, které samozřejmě nebudeme zveřejňovat, byly standardní a byly vždycky nejen tady, ale i u jiných klubů v kategorii juniorů, které hrají první ligu. Nicméně můj zájem byl, i z toho důvodu, že tady moc těch trenérů není, aby působil v klubu, tak jsme se pokusili překopat kvůli Petrovi celou mládež a nabídli jsme mu ještě jedno mužstvo mládeže, i když já jsem pro to moc nebyl, protože bych chtěl, aby každý trenér měl jednu kategorii a té se věnoval naplno. Nicméně jsme to ještě udělali a nabídli mu tak i finanční navýšení té smlouvy. Podmínky, které jsme mu nabídli, tady mají i ostatní trenéři a přistupují na ně. Přiznám se, že ten jeho krok jsem já dodneška nepochopil. Z celé situace navíc vyplývá další krok, který se mi nelíbí a který jsem musel udělat, a to že jsem já osobně musel vzít kategorii juniorů, aby se příprava mohla vůbec rozjet. Tím bych chtěl odmítnout i hlasy, které se tady objevily, že je to nějaký zářez pana Neče. Nám to akorát zkomplikovalo celou přípravu.

Co zamýšlíte dál? Juniory povedete i v sezoně?
Momentálně je tam pan Pfister a jsem tam já, protože tady momentálně není jiný trenér, ke kterému já bych měl důvěru pro tuto kategorii. Bude potřeba ale trenéra sehnat, nějaká jména mám na stole, popřemýšlím o nich, konzultujeme to s managementem klubu i s trenéry. Mě osobně to mrzí. Osobně mi Petr Neč nic neudělal. Hokej má rád, dělá ho naplno, ale nedomluvili jsme se na standardních podmínkách, zatímco s ostatními trenéry včetně áčka ano, proto tady není.

Pane Neči, můžete nám přiblížit svůj pohled?
Před sezonou jsme se domlouvali, že pokud odejde trenér Milan Čejka do Karlových Varů, jako že odešel, počítají se mnou jako s trenérem na smlouvu, s profesionálním trenérem. Cíl před minulou sezonou byl postoupit s juniory a dorostem do baráže, a pokud by se alespoň s jednou kategorií vybojoval postup, byl by to báječný úspěch. To se nám podařilo. Vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Údajně to teď ztroskotalo na penězích. Vůbec mě nenapadlo, že mi nabídnou podmínky, o kterých věděli, že je nemůžu přijmout.

Požadoval jsem nějakou sumu, která si myslím je dnes průměrná, možná až podprůměrná, s tím, že bych nepůsobil jen u juniorů, ale docházel bych na všechny tréninky a dělal bych asistenta nebo poradce novým mladým trenérům. Fungoval jsem takhle i v Mariánských Lázních, byla by to moje práce, a tím i povinnost. Myslím, že jsou nabízené podmínky nestandardní. Podle mých informací tady měli trenéři u juniorů před 10 lety prakticky více. Nerozumím tomu a myslím, že za takovýchhle podmínek to nikdo nevezme. Já jsem zvyklý to dělat poctivě a na to musí mít člověk klid a odpočinek. Nedá se chodit do práce a v pátek a v neděli jezdit k zápasům po celé republice a v týdnu navíc trénovat. Je to navíc obrovská odpovědnost. Jsem z toho hodně zklamán.