Na úvod přípravy se hrál od prvních minut nezvykle svižný hokej. Domácí byli aktivnější, zejména druhý útok řádně zatopil hostující obraně. V 5. minutě navíc při pobytu třetí formace na ledě nastřelil Majer tyčku klášterecké svatyně. Ve 12. minutě měl stejný hráč další možnost ke vstřelení branky. Ve svém brejku byl faulován, ale z nařízeného trestného střílení Kaššáka nepřekvapil. Když si Štelmach v domácí brance pohlídal ve 14. minutě opakované pokusy hostí, šlo se do šaten poprvé za bezbrankového stavu.
D

ruhou část začali domácí znovu aktivněji, brankou však neskončila šance Dobřemysla ani Hobla. Poté převzali taktovku Severočeši, pomohla jim k tomu hlavně série přesilových her. Zkušení hosté také své výhody využili. Ve 29. minutě střílel Pražák a na odražený kotouč si u levé tyčky počíhal Stehlík a poslal ho do sokolovské klece. Čtyři vteřiny před druhou sirénou hosté využili další přesilovku. Tentokrát kapitán Pražák asistoval u branky Kocka.

Ani třetí třetina nezačala pro domácí dobře. Po třech minutách hry vyrobila obrana chybu, kterou potrestal Pražák, a narůstající skóre nechalo vzpomenout na vzájemné zápasy z minulé sezony.

Černé myšlenky však zaplašil ve 49. minutě Kukla, který poslal z ostrého úhlu kotouč do branky Klášterce po střele Kořínka, když se puk vrátil po odrazu od zadního mantinelu zpět před branku. Domácí celek vstřelený gól řádně povzbudil. Následnou Račanského střelu musel vyškrábnout gólman Kaššák ramenem nad horní tyčku, i dalším šancím Račanského a Dobřemysla chyběly v přesném zakončení centimetry.

Přes stupňující se domácí tlak opět odpověděli zkušení hosté a byl to znovu Pražák, který využil ponechaného prostoru ke vstřelení další branky, 1:4. Poté Kukla znovu z těžkého úhlu nastřelil boční síť. A tak udeřili hosté. Parádní pas Pražáka zužitkoval přesnou střelou do pravého horního rohu Stehlík, v 57. minutě tak na nových světelných tabulích svítilo skóre 1:5.

Po necelé minutě však předvedl pěkné zakončení pod horní tyčku po Račanského přihrávce Záhora a o 26 vteřin později snížil při tlaku první pětky Hauer střelou po ledě přes klubko hráčů na 3:5.

V závěru ještě domácí lavička sáhla ke hře bez brankáře, ale skóre se již neměnilo. O výhře hostí tak rozhodly především tři využité přesilovky a individuální schopnosti Pražáka, který byl u všech branek hostí. Přes porážku domácího týmu mohli diváci odcházet spokojeni nejen se vzhledem nové haly, ale také vcelku kvalitní podívanou.

HC Baník Sokolov – HC Klášterec nad Ohří 3:5 (0:0, 0:2, 3:3).
Branky: 49. Kukla (Kořínek), 58. Záhora (Račanský), 58. Hauer (Kukla, Kořínek) – 29. Stehlík (Pražák, Miklovič), 40. Kocek (Pražák), 44. Pražák (Stehlík), 54. Pražák (Kocek, Miklovič), 57. Stehlík, Pražák, Kocek).

Rozhodčí: Florián – Havelec, Fiala. Vyloučení: 8:5, navíc Kocek (KLT) 10 min. OT za nesportovní chování+ Kaššák (KLT) trestné střílení. Využití: 0:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 350.
Baník Sokolov: Štelmach – Kořínek, Hauer, Mudra, Formánek, Říha, Toms, Diblík – Soukup, Setikovský, Kukla – Sopr, Hobl, Dobřemysl – Nový, Račanský, Majer – Záhrora, Jakubal. Trenér: Jaromír Carvan.