„Domácí“ baníkovci vstoupili do zápasu bez jakéhokoliv ostychu a zažehnali tak možné obavy několika desítek fanoušků, kteří se v letním parnu vypravili na tradičně promrzlý stadion, z kvalitativního rozdílu obou mužstev.

Sokolovští hráli od začátku velmi aktivně, s dobrým bruslením, a švýcarský celek tak dokázali přehrávat. V 8. minutě se také ujali zaslouženě vedení při přesilové hře, kdy Formánkovu střelu od modré čáry usměrnil tečí za Müllerova záda Setikovský.

Od druhé části si již vytvořili mírnou převahu zkušení hosté, jejich šance ale likvidoval gólman Štelmach a obětavost domácích hráčů.
Baníkovci začali třetinu v oslabení, to sice přestáli, přesto bylo ve 23. minutě srovnáno. Střelu Imhofa vytěsnil Štelmach lapačkou nad sebe, kotouč ze vzduchu nakonec dopadl za jeho záda do brankoviště a pomalu se doplazil za brankovou čáru.

Další velkou příležitost ke změně skóre měli hosté v 15. minutě, kdy v oslabení ujel jeden ze Švýcarů a po Formánkově zákroku rozhodčí Grech nařídil trestné střílení. Gólman Štelmach si ale s blafákem Brelmanna poradil.

O dvě minuty později však obrana Baníku vyrobila chybu, „námaz“ využil k dalšímu brejku Brunold a poslal také hosty do vedení, 1:2.
V závěru třetiny mohli domácí srovnat, ale 53 vteřin dlouhou dvojnásobnou výhodu nevyužili.

I třetí část hry se hrála ve vysokém tempu, které narušovaly pouze přesilové hry obou týmů. Největší šanci ke skórování měl ve 49. minutě Dobřemysl, který ujel v oslabení, jeho střelu ale se štěstím kryl brankář hostí. Baníkovci se přece jen dočkali vyrovnání. V 18. minutě dostali k dispozici přesilovou hru 4:3, kterou střídačka podpořila stažením gólmana a posláním dalšího hráče do hry. Vyrovnání nakonec zařídil střelou od modré čáry Kořínek.

O vítězi tak již potřetí během přípravných zápasů rozhodla následná trestná střílení. Na domácí straně neuspěl hned v první sérii tradiční zakončovatel Hobl, stejně jako po něm Setikovský, Nový, Dobřemysl a Hauer. V sokolovské brance ale držel naděje na výhru jako obvykle „lapač“ nájezdů Štelmach, kterého až v páté sérii překonal střelou do pravého horního růžku nad vyrážečku Heldstab. Brankář Baníku tak inkasoval až z celkově dvanáctého trestného střílení v sokolovském dresu.

HC Baník Sokolov – EHC Visp 2:3sn (1:0, 0:2, 1:0).
Branky: 8. Setikovský (Formánek, Soukup), 58. Kořínek – 23. Imhof, 37. Brunold, 60. Heldstab (TS).
Rozhodčí: Grech – Havelec, Fiala. Vyloučení: 7:10, navíc Mudra 10 min. OT, Formánek TS. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 65.

Baník Sokolov: Štelmach – Formánek, Hauer, Kořínek, Mudra, Diblík, Toms, Říha – Soukup, Setikovský, Chaljavin – Sopr, Hobl, Dobřemysl – Račanský, Nový, Majer – T. Jakubal. Trenér: Carvan.