Dnes jste sehráli povedený zápas, připravovali jste se na něj nějak speciálně?
Na rozdíl od dosavadních přípravných zápasů, kde jsme chodili do utkání z plné přípravy, jsme se na Švýcary již připravovali důkladněji, protože samozřejmě je to nejlepší mužstvo jejich druhé ligy, to znamená na úrovni našich celků, jako je Ústí nad Labem nebo Chomutov. Na zápas jsme se připravovali i po taktické stránce.
Sehráli jste také zřejmě dosud nejlepší utkání přípravy…
Myslím, že suverénně nejlepší. Kdo ten hokej viděl, ten to určitě může potvrdit.
V první části jste dokonce soupeře přehrávali…
My jsme do toho utkání vstoupili určitě dobře. Bruslili jsme a hlavně dobře bránili. Každý hráč si plnil své taktické pokyny. Podařilo se nám využít přesilovou hru, takže z naší strany byla první třetina velice dobrá.
Od druhé části hosté začali ukazovat svou sílu…
Mužstvo Vispu určitě disponuje velkou kvalitou, jsou to profesionálové a podle toho to vypadalo. Jak se říká, zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a my jsme začali mít trošku problémy s pohybem i únavou. Byl to náš třetí zápas během šesti dnů, měli jsme toho již plné zuby a z toho pramenilo, že jsme tam vyrobili dvě hrubé chyby a také trestné střílení, které ale Štelmach zlikvidoval.
Přesto se vám v závěrečné třetině podařilo vyrovnat.
Třetí třetina se podobala té druhé. Větší část jsme byli pod tlakem, ale zachytal nám gólman, byli jsme dále trpěliví až do té přesilovky 4 na 3. Tam se nám podařilo dvakrát vyhrát buly a nakonec jsme při power play dokázali zápas zremizovat.
Na řadu tak přišly již potřetí v přípravném období samostatné nájezdy…
Penalty jsme předtím dvakrát vyhráli, byla to znovu loterie. Výborně zachytali oba gólmani, rozhodlo se až v páté sérii.
Váš celkový dojem z utkání?
Já to hodnotím pozitivně. Tím, že jsme uhráli alespoň bod, tak pro nás zápas skončil velice úspěšně. My bychom potřebovali samozřejmě takových měření sil co nejvíce.
Jak jste zatím spokojen s přípravou?
Příprava kopíruje přesně to, co jsme chtěli s kolegou Petrem Suchopárem. Trénujeme večer, dvoufázově systémem sucho – led. V tom budeme ještě tento týden pokračovat a zakončíme ji sobotním utkáním s Nižním Novgorodem. Potom máme ještě čtrnáct dní na to, abychom si odpočinuli a připravili se na úvodní zápasy sezony.
Čemu se ještě budete v tréninku věnovat?
Od příštího týdne budeme nacvičovat přesilové hry a obranu, kterou jsme použili v utkání s Vispem.
Jak to vypadá s hráčským kádrem, mohou fanoušci očekávat ještě nějaké změny?
My máme mužstvo v současné době konsolidované. Samozřejmě ještě čekáme, jak se vyvine situace kolem hráčů, kteří zde působili v minulé sezoně, a jak se to vyvine s Janem Bauerem, který s námi trénuje. Okénka tam ještě jsou. Zkoušeli jsme tento týden mladého Chaljavina z Karlových Varů, který si to kvůli zranění Petra Kukly zkusil v první lajně. Nějaké poznatky z toho máme, myslím, že pokud ale dojde k nějakým změnám, nebude to nic drastického, týkat se to bude tak jednoho dvou hráčů.