„Co se týče taktiky, půjdeme do utkání stejně jako do zápasu se Švýcary, to znamená ze zabezpečené obrany a s cílem uhrát co nejpřijatelnější výsledek,“ říká před další zajímavou konfrontací trenér Baníku Jaromír Carvan.

Ruský celek obsadil v uplynulé sezoně KHL 17. místo ve 24členné soutěži, rok předtím se probojoval do čtvrtfinále.
Mužstvo vedle ruských hráčů, z nichž drtivá většina je draftována celky NHL a má zkušenosti z ruských mládežnických reprezentací, doplňují hráči ze zahraničí.

Českým příznivcům je zřejmě nejznámější reprezentant ČR Leoš Čermák. V Torpedu působí i rakouský brankář Bernd Brukler, účastník Mistrovství světa 2009. A nechybí také zástupci zámořského hokeje. Obránce Dennis Gru, rodák z Montrealu, který se však do NHL neprosadil, dále útočník Rayen Veske, který má na svém kontě 19 zápasů v NHL, a další Kanaďan Mett Elisson, ten odehrál v dresu Chicaga a Philadelphie přes 40 zápasů. Stejnou porci zápasů za mořem odehrál i Rus Jevgenij Koroljov, naopak mistrovství světa si v roce 2004 vyzkoušel Alexandr Rjazancev, z Euro Hockey Tour je potom českým příznivcům známý Michail Varnakov.

„My se snažíme sehnat co nejatraktivnější soupeře a tím, že Novgorodu odpadly Vary, tak jsme po tomhle zápase, jak se říká, skočili,“ přibližuje dále trenér a manažer Sokolova Carvan okolnosti, za jakých se Novgorod do Sokolova dostal.

Baníkovci nastoupí do utkání se třemi pětkami, v první lajně by se měl po zranění znovu objevit Petr Kukla. Případné obavy z výsledku si Carvan příliš nepřipouští. „Ať to dopadne jakkoliv, důležité je, aby přišlo hodně lidí, pro ně se to utkání hraje,“říká na závěr.
Zápas začíná v sobotu v tradičních 17 hodin.