Utkání samotné začalo ve svižném tempu, aktivnější byli domácí a také šli hned ve třetí minutě do vedení, když se prosadil Pražák, který v brankovišti dorážel střelu Stehlíka. Baníkovci podnikli také několik nebezpečných výpadů, ale bez efektu. Na začátku 17. min využili domácí jednu z přesilovek, na 2:0 zvyšoval Novák. Do konce první třetiny se pak již nic zvláštního neudálo.

Do druhého dějství nastoupil Sokolov v početní převaze a zle před brankou Damaška zatápěl. Nicméně v koncovce hosté neměli štěstí a domácí tak opět převzali iniciativu. Ve 32. minutě zúročili také další přesilovku a zvýšili Polanským na 3:0. Hra byla až do konce třetiny celkem vyrovnaná, obě mužstva měla po několika brankových příležitostech.

Na začátku třetí dvacetiminutovky byli sokolovští aktivnější a ve 43. minutě skóroval Kukla po nezištné Nového přihrávce – 3:1. Jenomže Baníkovci šli opět do oslabení a Klášterečtí využili svou třetí přesilovku, když na 4:1 zvyšoval Kocek. Hosté přece jen v poslední desetiminutovce utkání zapnuli na plné obrátky a v dění na ledě to bylo hned znát. Nejprve v 55. minutě snižoval na 4:2 Setikovský po přihrávce Kukly a poté měli Baníkovci několik vyložených, ale nevyužitých příležitostí. V závěru utkání si vyzkoušeli power play, ale bez efektu.

Sokolovské hokejisty čeká dnes od 17 hodin lahůdka, když v dalším přípravném utkání hostí na svém ledě mužstvo ruské kontinentální hokejové ligy, Torpedo Nižnij Novgorod.

HC Klášterec n/O – HC Baník Sokolov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).
Branky: 3. Pražák (Stehlík), 17. Novák (Miklovič), 32. Polanský (Kalinovič, Řezníč.), 44. Kocek (Pražák) – 43. Kukla (Nový), 55. Setikovský (Kukla).
Rozhodčí: Zubzanda – Kotík, Janota. Vyloučení: 8:14, navíc Bečvář 10 minut OT. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 200.
Baník Sokolov: Jakubal P., Nový – Formánek, Mudra, Hauer, Kořínek, Strýček, Říha, Diblík, Toms – Soukup, Setikovský, Kukla, Račanský, Majer, Hobl, Dobřemysl, Nový, Záhora, T. Jakubal, Fejtl. Trenér: Carvan.