V první třetině se hrál zcela vyrovnaný duel. Stadion aplaudoval již ve 4. minutě, když domácí využili přesilovou hru, střílel Mudra, kterého našel na levé straně Dobřemysl, 1:0. Rusové odpověděli již v 6. minutě, kdy rovněž využili početní výhodu, poté co nahození Evseenkova od modré čáry přes klubko hráčů skončilo v sokolovské brance.

Poté přišla další přesilovka domácího týmu a baníkovci řádně svému soupeři zatopili, hostující gólman Bespalov jen se štěstím odvrátil další pohromu. Domácí měli i další příležitosti. Největší na konci třetiny Dobřemysl po nahrávce Hobla od zadního mantinelu, ale gólmana Torpeda nepřekonal. Naopak v čase 18.40 hosté využili další početní výhodu, na odražený kotouč si počíhal u tyčky jediný Čech v jejich dresu Čermák a poslal Torpedo do vedení.

Ve druhé třetině se již začala naplno projevovat kvalita hostí, kterým sice chybělo několik opor, ale jejich místo zaujali další hráči, kteří se tak rvali o své místo v sestavě. Domácí nejprve přestáli oslabení, ale bezprostředně po jeho skončení dali prostor Maximu Potapovovi a ten střelou z kruhů zvýšil na 1:3.

V polovině třetiny se poté „předvedl“ Rjazantsev, který po vzájemném oťukávání u mantinelu sestřelil před brankou Sopra.
Ve 34. minutě se skóre měnilo znovu a byl to znovu Čermák, který svou druhou brankou zvýšil na 1:4. Poté sice zahrozil Kukla, po jehož střele kotouč skončil na horní síti branky, ale z protiútoku opět udeřili hosté, 1:5. V závěru ještě vzbudil emoce Diblíkův odvetný faul, po němž se těžko zvedal z ledu Maxim Potapov, a následná krátká šarvátka několika hráčů za brankou.

FOTOGALERIE SE PŘIPRAVUJE

Úvod třetí části domácím znovu vyšel. Již ve 42. minutě snížil při další početní výhodě opět Mudra na 2:5. Baníkovci hráli v této části znovu bez ostychu, ale přes vynikající zákroky gólmana Štelmacha ještě dvakrát inkasovali. Ve 45. minutě přidal šestou branku Galuzin, v 57. minutě potom využil dvojnásobnou přesilovku Klopov, 2:7.

Po skončení utkání přišla na řadu jako zpestření trestná střílení. Po čas zápasu nepříliš hluční diváci se konečně dostali do varu a jak střelce, tak brankáře Baníku hlasitě podporovali. Jako první se rozjel Hobl, ale v dokončení jeho „forsberga“ mu zabránila špička betonu gólmana. Neujala se ani střela Petra Kukly, naopak Václav Dobřemysl se svým pokusem nad vyrážečku uspěl. Na druhé straně ledové plochy znovu „čaroval“ fantom nájezdů Štelmach, který zneškodnil všechny tři ruské pokusy.

HC Baník Sokolov – Torpedo Nižnij Novgorod 2:7 (1:2, 0:3, 1:2).
Branky: 4. Mudra (Dobřemysl, Kukla), 42. Mudra (Kukla, Dobřemysl) – 6. Evseenkov (Posnov), 19. Čermák (Grot, Kuzmin), 25. M. Potapov (Tjulapkin), 34. Čermák, 35. Toryanik (Krikunov), 46. Galuzin (Rjazancev, Toryanik), 57. Klopov (Žukov, Kuzmin).

Vyloučení: 10:7, Navíc Diblík (SOK) 10 min. OT. Využití: 2:3. Oslabení: 0:0.
Baník Sokolov: Štelmach – Hauer, Formánek, Mudra, Kořínek, Toms, Říha, Diblík – Soukup, Setikovský, Kukla – Sopr, Hobl, Dobřemysl – Račanský, Nový, Chaljavin – T. Jakubal. Trenéři: Carvan, Suchopár.