Po první části hry sice domácí hokejisté prohrávali 0:1, ale stav na světelné tabuli pramálo odpovídal dění na ledě. „První třetina byla jasně v naší režii, na střely to bylo 24:3, ale nedali jsme branky a bohužel přišla střela na Štelmacha, který byl studený a měl v té době nějaké dva zásahy, a prohrávali jsme,“ přibližuje úvodní dvacetiminutovku Carvan.

Ve druhé části se domácím hokejistům konečně podařilo protrhnout střeleckou smůlu. „Druhá část byla kopií té první, akorát s tím rozdílem, že tam branky začaly padat, a my jsme se tak uklidnili,“ pokračuje kouč Sokolova.

Jeho týmu paradoxně pomohlo pětiminutové vyloučení Nového. „Ještě více jsme se semkli a podařilo se nám vstřelit v oslabení dvě branky, potom to už byl, jak se říká, uragán na jednu branku,“ popisuje Carvan druhou část hry, ve které jeho svěřenci smetli soupeře celkem pěti brankami.
Ve třetí části se hostům ale podařilo rychle snížit. Ve 45. minutě tak domácí vedli již pouze 5:4. „Přestože jsme si něco říkali v kabině, tak si kluci trošku na začátku orazili a hosté dokázali zkorigovat stav. I když musíme říct, že tam měl soupeř štěstí, byly to góly zpoza branky nebo když byl odtlačen gólman,“ říká Carvan.

Sokolovská střídačka si také vzala již za stavu 5:3 oddechový čas na zklidnění situace. „Přestože jsme potom ještě inkasovali další takovou náhodnou branku, tak jsme se znovu dali dohromady a rozhodli utkání šestým gólem z brejku,“ pokračuje dále sokolovský kouč, který může být spokojen nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. „Samozřejmě jsou tam hluchá místa, je to teprve začátek sezony, navíc nás soupeř příliš neprověřil ve hře dozadu, ale dobře jsme bruslili a byli aktivní, ze sedmdesáti procent můžeme být s naší hrou spokojeni,“ pokyvuje.

Konečné skóre podle Jaromíra Carvana také odpovídá obrazu hry. „Myslím, že výsledek je spravedlivý, protože jsme soupeře jednoznačně přehrávali a měli jsme, podle mého názoru, více sil a udávali prakticky ráz celému zápasu,“ říká závěrem.
V dalším kole se hokejisté Baníku představí až o víkendu, v neděli v 17 hodin, na ledě Roudnice nad Labem.