Start utkání se lépe povedl domácím, kteří velmi dobře bruslili a hned od začátku se snažili hrát velmi útočně. Baníkovci měli plné ruce práce s dravými výpady zejména prvního roudnického útoku. V čase 06:30 přečíslili ve vlastním oslabení domácí hosty a v situaci dva na jednoho Mrňa lahůdkově předložil puk Chamrádovi a ten otevřel skóre – 1:0.
O necelé dvě minuty později, když roudničtí hráli přesilovou hru byl nedovoleně zastaven Chamrád a z následného trestného střílení sám jmenovaný zvýšil na 2:0.

Dvoubrankové vedení domácím nevdrželo však příliš dlouho. Na začátku 11. minuty po chybě v rozehrávce domácích snížil Setikovský po asistencích Kukly a Kořínka na 2:1. Ve druhé desetiminutovce první třetiny byli aktivnější spíše hosté, ale bohužel, skóre měnili domácí. Na 3:1 zvýšil z přesilové hry „Sparťan“ Šimončík. Takovým brankovým poměrem i první třetina skončila.

Druhou třetinu po důrazné domluvě trenéra začal lépe Baník, škoda byla nevyužitých příležitostí hned v jejím úvodu. Zadařilo se až ve 27. minutě, kdy sokolovští skvěle sehráli signál přesilové hry a Mudra za asistence Hobla a Kořínka snížil na rozdíl jediné branky – 3:2.
Hra se poté přelévala jak se říká nahoru dolu a oba brankáři měli plné ruce práce. Ve 35. minutě se ale bohužel pro hosty prosadil potřetí Chamrád a zvýšil na 4:2 pro domácí Roudnici. Baník se ale nevzdával a ve vlastním oslabení snížil v čase 37:41 po Hoblově asistenci Kukla – 4:3. Po čtyřiceti minutách tak svítil na ukazateli skóre stav 4:3 pro domácí celek.

Baníkovci si v šatně slíbili, že udělají vše pro otočení výsledku, ale bohužel chybovali prakticky již po vhození úvodního buly třetí třetiny, když se po 11 vteřinách hry ocitl sám před Štelmachem exsparťan Mrňa a tvrdou střelou nezištně skóroval – 5:3.
Hosté po zbytek utkání marně dobývali domácí svatyni, Kolinger roudnické spoluhráče podržel a za svá záda již puk nepustil. Baník si tak na dobytí roudnické tvrze bude muset počkat až do 12. prosince, kdy tam sokolovští zajíždějí v rámci 21. kola.
Nejbližší mistrovské utkání sehraje Baník na svém ledě, a to ve středu 22. září od 18.00 hodin. Soupeřem jim bude mužstvo HC Řisuty. V sobotu 25.9. pak sokolovští zajíždějí k derby do Klášterce.

HC Roudnice n/L – HC Baník Sokolov 5:3 (3:1, 1:2, 1:0).
Branky: 7. Chamrád (Mrňa), 9. Chamrád, 19. Antončík (Mrňa, Chamrád), 35. Chamrád (Boháček), 41. Mrňa (Příhoda, Boháček) – 11. Setikovský (Kukla,Kořínek), 27. Mudra (Kořínek, Hobl), 38. Kukla (Hobl).

Rozhodčí: Vláčil – Chochola, Ondráček. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Oslabení: 1:1. Diváci: 162.
Roudnice: Kolinger – Boháček, Antal, Bílek Filip, Hilmich, Švácha, Výrut – Příhoda, Mrňa, Chamrád, Borovský, Bílek Petr, Antončík, Veselý, Culek, Štěpán, Saska, Kotrba, Novák. Trenér: Hamara.
Sokolov: Štelmach – Říha, Hauer, Mudra, Kořínek, Diblík, Toms – Soukup, Setikovský, Kukla, Račanský, Hobl, Dobřemysl, Nový, Topinka, Mareček, Záhora. Trenéři: Carvan, Suchopár. (km)