Hned od úvodu utkání byl k vidění kvalitní druholigový hokej s rychlými útoky, ale zejména dobrou obrannou hrou na obou stranách. Obě mužstva měla několik střeleckých příležitostí, složitější situace musel ale řešit hostující brankář Štelmach. Baníkovci, kteří na ledě favorita skupiny chtěli odčinit domácí prohru s HC Řisuty, byli ale v koncovkách svých ofenzivních akcí poněkud bezzubí. V 16. minutě vystřelil od modré čáry domácí obránce Řezníček, Štelmach jeho střelu vyrazil, u puku byl však nejdříve klášterecký Miklovič a z dorážky otevřel skóre zápasu – 1:0. Takovým stavem skončila i první třetina.

Druhá dvacetiminutovka byla naprosté dvojče té první, opět se hrálo ze zajištěných obran, opět zhruba stejný počet střeleckých příležitostí na obou stranách. Sokolovští byli místy v utkání aktivnější, ale domácí brankář Kaššák byl vždy na místě. A aby se třetiny od sebe nelišily opravdu vůbec, branku vstřelili nakonec opět domácí. Ve 34. minutě se trefil nad Štelmachovo rameno klášterecký Stehlík, a jak se nakonec ukázalo, byl to gól vítězný – 2:0. Domácí poté ještě v závěru třetiny nevyužili přesilovou hru 5 na 3.

Ve třetí třetině se obraz hry na ledě změnil. Baníkovci vlétli na ledovou plochu jako pokropeni živou vodou a zatlačili hned od začátku domácí do hluboké defenzívy. V polovině 44.minuty byl vyloučen domácí Mašek, Sokolovským k zužitkování této početní výhody stačilo pouhých pět vteřin, když střelou z mezikruží po nahrávce Formánka snížil na 2:1 Setikovský. Hosté nadále pokračovali v obrovském tlaku, domácí trenér si dokonce v polovině 47. minuty musel vzít oddechový čas, aby svým svěřencům domluvil.

Ve 48. padl i vyrovnávací gól z hole Ivana Říhy, rozhodčí ho však neuznal pro předcházející „údajný“ faul Soukupa. Baník se v oslabení ubránil a pokračoval dále v náporu, ale ta koncovka… Hosté se v 58. minutě rozhodli zkusit štěstí hrou bez brankáře, ale chybovali na útočné modré čáře a Panocha zakončil do prázdné branky – 3:1. Sokolovští si vzali oddechový čas, ale při další power–play již na zvrácení výsledku měli málo času.

Druhá liga pokračuje dalším kolem již zítra, v úterý 28. září, kdy Baník hostí na svém ledě mužstvo HC Kobra Praha.

HC Klášterec n. O. – HC Baník Sokolov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).
Branky: 16. Miklovič (Řezníček, Polanský), 34. Stehlík, 59. Panocha (Suk, Zmeškal) – 44. Setikovský (Formánek).
Rozhodčí: Loczkow – Mylčica, Mašek. Vyloučení: 4:6, navíc Mudra (Sok.) 10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 402.
Klášterec: Kaššák – Zmeškal, Kocek, Mašek, Řezníček, Loučka, Koblitz – Kalinovič, Stehlík, Šíp, Polanský, Bečvář, Miklovič, Řepík, Novotný, Suk, Hartman, Jáchym, Panocha, Kadlec. Trenér: Jägger Michal.
Sokolov: Štelmach – Říha, Strýček, Mudra, Kořínek, Diblík, Toms, Formánek – Soukup, Setikovský, Kukla, Račanský, Bauer, Dobřemysl, Nový, Topinka, Mareček, Záhora, Majer. Trenér: Carvan Jaromír.