Po první třetině odcházeli domácí do šaten za jednobrankového vedení, když se v 5. minutě při přesilové hře po asistenci Bauera zpoza branky prosadil před brankovištěm v ideální střelecké pozici Topinka.

V dalších skromných příležitostech Sopr těsně minul branku po spolupráci s Dobřemyslem, stejně jako Mareček po přihrávce Topinky. Hosté měli největší příležitost ke skórování ve 14. minutě při přečíslení dva na jednoho, ale Štverák poslal kotouč jen do boční sítě. Baníkovci se také za podpory diváků ubránili 1:53 minuty dlouhé přesilovce Děčína 5 na 3.

Druhá třetina začala domácím závarem, ale první útok kotouč do branky hostů neprotlačil. Poté se již začali také osmělovat i Severočeši, domácí zaváhání ale napravil několikrát výborný Štelmach, a tak mohlo znovu udeřit na druhé straně ledové plochy, kde ve 36. minutě zakončil brankou svou samostatnou akci Václav Dobřemysl, 2:0.

Následně mohl Mudra v přesilové hře zvýšit, ale po rozebrání obranné čtveřice Děčína mu před poloprázdnou brankou poskočil kotouč a skončil mimo děčínskou svatyni. V poslední minutě druhé části se opět musel připomenout Štelmach, který zlikvidoval brejk Šnajdra.
Třetí třetinu začali znovu lépe domácí. Bauer ale nedokázal zužitkovat přihrávku Soukupa. Ve 46. minutě se poprvé podařilo hostům překonat sokolovského gólmana, když se na brankovišti prosadil Šnajdr.

Poté měl další příležitost po chybě hostů znovu Bauer, který se ocitl sám před Lavingerem, ale trefil pouze rameno gólmana Děčína. Vzápětí se neprosadila dvojice Sopr – Dobřemysl, neujal se ani pokus Račanského. Nedáš – dostaneš. Z protiútoku tak hosté srovnali Janíčkem na 2:2. Trenér Carvan si poté vzal oddechový čas a řádně svým svěřencům vyčinil.

Zřejmě se tato promluva k hráčům ukázala jako správná, v závěru se domácí již vyvarovali dalších chyb a tlačili se za výhrou. V poslední minutě poslední třetiny měli baníkovci nejprve další závar na brankovišti, navíc v posledních sekundách jeli v přečíslení dva na jednoho Setikovský s Kuklou, kotouč do branky Děčína již neprotlačili.

Na řadu tak přišlo prodloužení, to branku nepřineslo, a tak si diváci užili pořádně dlouhé sobotní sportovní odpoledne. Před rozhodnutím v samostatných nájezdech tak přišla ještě na řadu úprava ledové plochy alespoň mezi brankami, při které sklidil aplaus tribun ledař Dušan Černý, který s rolbou na ledě předváděl zajímavé smyky.

I samostatné nájezdy nechali hokejisté diváky řádně vychutnat. Po třech trestných stříleních na každé straně byl stav 2:2, za Baník proměnili Bauer a Setikovský. Další čtyři série však branku nepřinesly, až v celkově osmé vzal po dalším Štelmachově úspěšném zásahu na sebe odpovědnost kapitán Honza Soukup a forhendovým blafákem zajistil svému týmu druhý bod.

HC Baník Sokolov – HC Děčín 3:2 sn (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0).
Branky: 5. Topinka (Bauer), 36. Dobřemysl, 65. Soukup – 46. Šnajdr (Mouka, Mizera), 51. Janíček (Mušik, Dvořák).
Rozhodčí: Dundr – Chochola, Marek. Vyloučení: 6:9, navíc Kaltenböck (DEC) 10 min. OT, Mizera (DEC) 10 min. OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 596.
Sokolov: Štelmach – Formánek, Kořínek, Říha, Mudra, Toms, Strýček – Soukup, Bauer, Kukla – Sopr, Setikovský, Dobřemysl – Račanský, Topinka, Mareček – Nový. Trenéři: Carvan, Suchopár.