Hrozivé skóre ale příliš neodpovídá dění na ledové ploše. „Hra neodpovídá výsledku. V každé třetině jsme domácí tým přestříleli, byli jsme aktivnější, ale zklamala koncovka,“ říká k utkání sokolovský trenér Jaromír Carvan. Jeho slova potvrzuje i Martin Bergman na stránkách Jabloneckého deníku. „K vidění byl oboustranně útočný a otevřený hokej s dostatečnou dávkou gólů. Pohled na konečný výsledek svádí k myšlence, že se jednalo o jednostrannou záležitost. Ovšem zdání klame, a hosté byli dokonce střelecky aktivnější a gólman Štěrba si připsal 41 úspěšných zákroků,“ píše.

Smrtící ale byla pro hosty především druhá část hry, ve které obdrželi pět branek. „Domácí hráli vyloženě na brejky. Vyhazovali kotouče po mantinelu a najížděli si na ně, my jsme tohle nedokázali eliminovat,“ přibližuje Carvan.

Ve druhé části se v hostující kleci také protočili brankáři, kdy Štelmacha při zranění Jakubala nahradil junior Nový, ani ten dalším brankám nezabránil. „Gólmani nás také nepodrželi, ale tohle všechno se může stát,“ říká omluvně kouč Sokolova.

Skóre tak narostlo až na devět inkasovaných branek. „Výkon nebyl až tak špatný, ale dostat devět branek není samozřejmě dobré, navíc to celkově charakterizuje tohle utkání,“ říká závěrem trenér sokolovských hokejistů.

Šanci na reparát budou mít jeho svěřenci v neděli, kdy znovu zamíří na sever Čech, tentokrát do České Lípy na led místních Predátorů.

HC Vlci Jablonec – HC Baník Sokolov 9:3 (2:1, 5:1, 2:1).
Branky: 1. Kapička (Kadeřábek, Pulec), 20. Peřina (Zeman), 28. Tondr (Kapička), 28. Lemfeld, 33. Kapička (Beránek), 35. Peřina (Tondr, Kapička), 38. Rudiš (Lemfeld), 41. Kapička (Tondr, Petrmichl), 57. Měrtl (Stehno, Petrmichl) – 20. Dobřemysl (Sopr), 36. Topinka (Bauer), 42. Mareček (Toms).
Vlci: Štěrba – Duda, Beránek, Pulec, Petrmichl, Vozka, Abraham – Měrtl, Šesták, Stehno – Tondr, Kapička, Kadeřábek – Zeman, Peřina, Lemfeld – Kotrč, Rudiš.

Sokolov: Štelmach (Nový) – Kořínek, Hauer, Mudra, Toms, Diblík, Formánek, Strýček– Soukup, Bauer, Kukla, Setikovský, Dobřemysl, Sopr – Račanský, Topinka, Mareček – Nový. Trenéři: Carvan, Suchopár.

Vyloučení: 5:5 + Kadeřábek OT do konce utkání. Využití: 1:0. Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Šmira. Diváci: 280.