Jedna z letních posil odehrála kvůli zranění kolene v Sokolově pouze 11 mistrovských utkání, s bilancí jednoho vstřeleného gólu a osmi asistencí.
„Já jsem ho přivedl do Sokolova s přesvědčením, že bude platná posila. Měl to samozřejmě těžké, protože měl těžké zranění, měsíc a půl nehrál a již vlastně poté, co se uzdravil, za mnou přišel s tím, že by to tady chtěl ukončit, protože studuje vysokou školu a je to pro něj časově náročné.

A ani se mu tady v Sokolově, když to řekneme na rovinu, moc nelíbilo kvůli dojíždění a tak dále,“ říká ke ztrátě dalšího hráče trenér a sportovní manažer druholigových hokejistů Baníku Sokolov Jaromír Carvan, který ale z odchodu Jaroslava Hobla žádnou tragédii nedělá.

„Jeden hráč, kterého jsme udělali před sezonou, vypadl. Je to jeho svobodná vůle a já jsem mu to i řekl, že i když přijde kdokoliv jiný, tak já ty hráče přemlouvat nebudu. Bohužel pokud hráč za Baník hrát nechce, tak za Baník hrát nebude,“ zdůrazňuje Carvan.
Hokejistům Sokolova se tak znovu zúžil možná až zbytečně široký kádr. „Zatím žádnou jinou posilu hledat nebudeme. Máme teď základ tří pětek, které teď hrají. Hráli jsme na deset útočníků, tak nám z toho jeden vypadl, nedělám z toho žádnou tragédii,“ pokračuje kouč Baníku.

Zda se Jaroslav Hobl odebere nazpátek do Klatov či jinam, v Sokolově netuší. „Nemám informace, kam půjde,“ potvrzuje Carvan.
A jak bude tedy vypadat složení útočných formací v dnešním zápase proti České Lípě? „Honza Topinka se posune k Honzovi Bauerovi a Honzovi Soukupovi a třetí útok bude hrát tak, jak jsme hráli, když byl někdo zraněný, to znamená ve složení Račanský, Mareček, Nový. Druhá lajna zůstane beze změn,“ odkrývá závěrem Jaromír Carvan.