„Jeli jsme trochu v okleštěné sestavě, protože jsme nechali některé hráče před play–off doléčit šrámy. Také již měsíc dopředu bylo naplánováno, že bude chytat Pavel Jakubal,“ přibližuje trenér Baníku Jaromír Carvan, který mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen. „Sestava, co tam byla, zahrála výborně, i když tam zase byla hluchá místa,“ říká.

Sokolovští hokejisté začali utkání výborně, v polovině třetí minuty již vedli 2:0. „Domácí se potom trochu s přispěním rozhodčího vrátili do hry, když snížili na 2:1 a dvěma náhodnými góly se dostali do vedení 3:2,“ popisuje okolnosti obratu v utkání trenér Baníku. Domácí Kobře se podařilo vstřelit i čtvrtou branku, ta ale neplatila. „Podle mě byla regulérní, ale rozhodčí ji neuznal,“ přiznává sportovně Carvan.

Hosté poté znovu zapnuli a do konce druhé části zvrátili zápas dvěma góly opět ve svůj prospěch na 4:3. „Lépe jsme bruslili a měli více sil, proto jsme to otočili,“ míní kouč Baníku. Ve třetí části potom Sokolovští navýšili skóre a v poklidu dokráčeli k výhře. „Třetí třetina byla již zcela v naší režii,“ potvrzuje Jaromír Carvan.

V sokolovském dresu se také objevil karlovarský junior a odchovanec Baníku Miroslav Hudák a v zápase si hned připsal dva kanadské body za asitence u gólů Kukly a Soukupa. „Jeho výkon je těžké hodnotit. Vedl si dobře, ale síla soupeře tentokrát nebyla taková, jaká by měla být,“ říká k výkonu Hudáka Carvan.

Zítra proti Klášterci bude karlovarský junior chybět, ale v dalších dvou zápasech by měl za Baník znovu nastoupit. „Uvidíme, jak bude jeho výkon vypadat potom, ale myslím, že bude platnou posilou,“ věří Carvan.

Zítračeká hokejisty Sokolova další velmi těžký zápas, derby utkání s lídrem skupiny Západ Kláštercem. Podaří se Baníku po více než třech letech Severočechy porazit? „Samozřejmě bychom si to přáli, ale pokud je porazíme až v play–off, vůbec se nebudeme zlobit,“ říká Carvan s úsměvem.

A jak zní recept na dnešního soupeře? „Když budeme hrát dobře dozadu, jednoduše, tak i Klášterec je k poražení. Uvidíme, v jaké přijedou sestavě, jestli tam budou mít někoho z Kadaně. Již poslední zápas na domácím ledě jsme s nimi odehráli dobře. Vedli jsme 3:2, ale dopustili jsme se hrubých individuálních chyb, toho se musíme vyvarovat,“ má jasno první trenér Baníku, který vyjma Bauera bude mít k dispozici zřejmě kompletní kádr, klec Sokolova bude opět střežit brankářská jednička Antonín Štelmach.

Očekává se tak pravá hokejová bitva. „I já se těším na dobrý zápas, věřím, že přijde hodně lidí a bude to derby, jak má být,“ říká na závěr Jaromír Carvan.
Podaří se konečně Baníku prolomit nepříznivou bilanci se severočeským soupeřem a navázat tak na starou tradici, ve které lídři soutěže odjížděli ze sokolovského zimního stadionu s porážkou?