Baník hostil Bad Nauheim

Sokolov – V předposledním přípravném zápasem před startem druhé ligy hostili hokejisté Baníku Sokolov celek třetí německé ligy EC Bad Nauheim.

4.9.2011

Přípravný hokej: HC Baník Sokolov - EC Bad Nauheim (v bílých dresech)Foto: Zdeněk Plachý

A hostům podporovaným padesátkou svých fanoušků vyšel výborně vstup do utkání. Již ve druhé minutě využili po pouhých sedmi vteřinách svou přesilovou hru, v 5. minutě potom přidali druhou branku při vlastním oslabení, když zakončili ukázkově přečíslení dva na jednoho. V 15. minutě „Rudý Ďáblové“ zakončili své obléhání sokolovského brankoviště třetí brankou.

Ve druhé třetině domácí sice zvýšili své obrátky, ale dlouho se do výraznějších příležitostí nedostávali. Když si s šancemi německého týmu poradil i Pavel Jakubal v domácí brance měnilo se skóre až ve 33. minutě. Baníkovci nejprve nevyužili svou třetí přesilovou hru v utkání, poté co Glatzel v brance Bad Nauheimu stačil betonem zastavit puk při dorážce Závorky, ale po skončení početní výhody zavezl kotouč do útočného pásma hostí Dobřemysl a jeho přihrávku z pravé strany zužitkoval u vzdálenější tyčky najetý Divíšek, 3:1. Baníkovci měli další šanci ke zkorigování stavu v 37. minutě, kdy postupně odkráčeli na trestnou lavici tři němečtí hráči, ale tříminutová dvojnásobná početní výhoda změnu skóre přes velký tlak nepřinesla.

Závěrečná část byla z domácího pohledu zřejmě nepovedenější. Domácí svého soupeře několikrát sevřeli ve třetině, ale další puk se jim do branky Bad Nauheimu již protlačit nepodařilo. Naopak hosté kontrovali v 53. minutě čtvrtou brankou. V závěru ještě zápas zpestřila bitka domácího Václava Dobřemysla s Kanaďanem Stanleyem v dresu soupeře, která byla oceněna aplausem fanoušků obou týmů.

HC Baník Sokolov – EC Bad Nauheim 1:4 (0:3, 1:0, 0:1).

Branky: 33. Divíšek (Dobřemysl, P. Jakubal) – 2. Lavallee (Maasen, Franz), 24. Lavallee (Stanley),37. Schwab (Gare), 53. Lavallee (Stanley, Schwab). Rozhodčí: Florián – Havelec, Fagan. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 220.

Sokolov: P. Jakubal (připraven Makarovič) – Mudra, T. Jakubal, Strýček, Maděra, Diblík – Soukup, Divíšek, Dobřemysl – Záhora, Račanský, Kašpar – Závorka, Böhm, Chodounský. Trenéři: Jan Michna.
Bad Nauheim: Keller (31. Glatzel) – Mangold, Baum, Franz, Ketter, Pohl, Börgen, Pöpel, Kohl – May, Baldys, Maassen, Kujala, Cardona, Gare, Lavallee, Schwab, Weibler, Wex, Stanley. Trenéři: Frederick Carrol.

Autor: Zdeněk Plachý