„Vzhledem k tomu, že je začátek sezony a máme množství zraněných hráčů, tak jsme k tomu přistoupili velmi přátelsky, s hlavním cílem, aby se nikdo nezranil, a když už jsme hráli, tak abychom si zahráli hokej a kluky to bavilo a trošku se odreagovali. Přežili jsme to ve zdraví, což je pro nás momentálně nejdůležitější, protože těch zraněných hráčů máme na začátek sezony příliš.“

Trenér Baníku vysekl také uznalá slova na adresu německého týmu. „Soupeř byl velmi kvalitní. Překvapil mě svým způsobem hry, hráli velice dobře kombinačně, navíc mají výborný tah na branku, s velmi dobrou střelbou. Naše hráče tak dostatečně prověřili.“

První třetina se hrála plně v režii „Rudých Ďáblů“ z dalekého Hessenska, postupně se však stále více osmělovali domácí hráči. „Na konci si myslím jsme měli více fyzických sil, soupeř pomalu odcházel,“ potvrzuje Michna.

A v poslední třetině již byli baníkovci lepším týmem, a to přesto, že hráli celé utkání pouze na pět obránců. „Z tohohle pohledu se ukázalo, že jsme dobře kondičně připravení. Minulý zápas jsme dohrávali dvě třetiny se čtyřmi obránci a s osmi útočníky, dneska to bylo podobné,“ přibližuje trenér Baníku, který tak získal další poznatky o svém týmu. „Ověřili jsme si, že na soupeře máme, a pokud budeme kompletní, tak budeme v soutěži konkurenceschopní,“ říká.

Otázkou zůstává, zda budou všichni hráči již v sobotním úvodním zápase druhé ligy k dispozici. „Hráči snad začnou postupně chodit na trénink. Dnes by měl přijít Zdeněk Sopr, uvidíme, jak to bude s Ivanem Říhou, Honza Strýček hraje s komplikacemi, Zdeněk Formánek má problémy s třísly,“ vypočítává Michna.

Z avizovaných posil z Mostu by měli dres Baníku vedle Jana Divíška obléknout především obránci. „V jednání je několik střídavých startů. Máme zájem především o obránce. Útočníky až tak nepotřebujeme, myslím, že si vystačíme se svými. Pokud půjde všechno podle předpokladů, tak bychom měli mít dva obránce a i nějaké karlovarské juniory. To pro nás myslím bude velký přínos, protože v obraně máme slabší místo,“ osvětluje na závěr trenér sokolovského áčka.

Branku Baníku bude zřejmě střežit dvojice Pavel Jakubal a Tomáš Makarovič.