Přestože českolipský tisk označil sokolovské hokejisty za velmi kvalitní mužstvo, jehož současné postavení v tabulce jeho kvalitě neodpovídá, a přestože baníkovci zasypali domácího brankáře téměř padesáti střelami, přivezl si Baník od místních Predátorů porážku v poměru 4:3.

Baník začal dobře, byl aktivní, dobře bruslil a hned v úvodu zatlačil domácí mužstvo do obranného pásma. V polovině 3. minuty při obléhání domácí branky zpracoval Kořínkovu polostřelu Bauer a blafákem otevřel skóre utkání – 0:1. Obě mužstva si poté vyzkoušela přesilové hry, ale bez efektu. V 10. minutě zapomněli hostující zadáci na domácího Šulce, kterému puk dobře předložil Divíšek, a ten srovnal stav zápasu – 1:1.

Baník se stále tlačil dopředu, ale v polovině 13. minuty se opět pootevřela jeho zadní vrátka, čehož využil zkušený Divíšek a poslal domácí do vedení – 2:1. Ve 14. minutě měl obrovskou šanci Soukup, ale za již překonaného domácího brankáře zaskočil jeden z obránců. Baníkovci v závěru první třetiny dostali Predátory pod tlak, ale v koncovce si alibisticky dávali přednost, a tak se skóre do 20. minuty již neměnilo.

Druhá třetina se hrála zcela pod taktovkou hostujících hokejistů. Brankář Holeš měl plné ruce práce, ale skóre domácího týmu zdárně držel. Naopak z ojedinělé akce domácích vstřelil třetí branku Českolipských Nekvinda – 3-1. O dvě minuty později se konečně rozsvítilo červené světlo i za brankou domácích, když po pěkné přihrávce Bauera trefil šibenici Holešovy branky Kukla – 3:2.

Baník poté spustil nevídanou smršť střel a různých zakončení na domácí svatyni, ale neproměňování i těch nejvyloženějších šancí je pro jeho hráče zatím jakýmsi folklorem. A tak se do šaten odcházelo za stavu 3:2 pro domácí a jejich brankář měl v tu chvíli na kontě již 33 zásahů.

Sokolovští do třetí třetiny nastoupili s vůlí zlomit nulovou bilanci z utkání venku, a tak pokračovali v nátlakovém hokeji. V čase 42:50 se jim podařilo vyrovnat, když po zaváhání Holeše, kterému po střele Nového vypadl puk z lapačky, ho dorazil Mudra a srovnal skóre na 3:3.

Jenomže z přemíry snahy se hosté dopouštěli chyb v obranné činnosti, což se jim nakonec stalo osudným. V 55. minutě našel Divíšek před brankou hostů nikým nepokrytého Šulce a ten skóroval téměř do prázdné branky – 4:3. Baník se poté úporně snažil o vyrovnání, ale gól nevstřelil ani při závěrečné hře bez brankáře.

Sokolovští hráči musejí pracovat na koncovce, jenom tak se dá zúročit třeba i dobrý herní projev, hraje se totiž na branky a na body.
Dalším soupeřem hokejistů Baníku je v sobotu na vlastním ledě mužstvo Roudnice, utkání začíná v tradičních 17 hodin.

HC Predators Česká Lípa - HC Baník Sokolov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1).
Branky: 10. Šulc (Divíšek), 13. Divíšek (Cafourek), 24. Nekvinda (Jakeš), 55. Šulc (Divíšek, Přeučil) – 3. Bauer (Kořínek), 26. Kukla (Bauer), 43. Mudra (Nový).

Rozhodčí: Würherle P. – Frodl, Špůr. Vyloučení: 7:8, navíc Kauschitz (Č. Lípa) 5 min. + do konce OK. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 135.
Česká Lípa: Holeš (Matoušek) – Dostál, Cafourek, Bátora, Jirkovský, Zeman – Jakeš, Žember, Nekvinda, Divíšek, Šulc, Bauer, Přeučil, Beneš, Kauschitz, šrámek, Zenk, Szabo. Trenér: Kanis.
Sokolov: Štelmach (Nový) – Hauer, Mudra, Kořínek, Diblík, Toms, Formánek, Říha – Soukup, Setikovský, Kukla, Račanský, Bauer, Nový, Topinka, Mareček, Sopr. Trenér: Carvan, Suchopár.