Trenéru Venerovi se na začátku utkání dostalo vřelého přijetí. Vítali ho jak fanoušci, tak i vedení klubu, které mu na obří kostce pustilo sestřih z minulých let, když tady zlínský kouč působil. Nejvíce vzruchu vyvolala černobílá fotografie z mládí. „Bylo to velice příjemné a moc mě těší, že fanoušci na mě nezapomněli. Strávil jsem v Karlových Varech tři krásné roky, i když začátky byly těžké,“ zavzpomínal Venera.

Určité nesnáze se objevovaly i během soutěže. „Byly chvíle, kdy se nám dařilo méně, ale to už k tomu patří. Celkově na Karlovy Vary velice rád vzpomínám a rád sem jezdím. To jak mě fanoušci přijali, mě opravdu hodně potěšilo,“ pokračoval.
Energie se před sezonou nastěhovala do nové arény a Zdeněk Venera měl poprvé možnost si karlovarský „svatostánek“ prohlédnout. „Hala je nádherná. Město může být pyšné na to, že ji má. To, že se momentálně nedaří, chce určitý čas, než si hráči zvyknou,“ připustil.

S halou se změnila i atmosféra při zápasech. „Asi už to nebude tak bouřlivé, jako tomu bylo na starém stadionu. Kontakt s fanoušky, ale hlavně s tím kotlem, který stál hned za trestnými lavicemi, byl daleko těsnější. Kulisa byla bouřlivější a domácím se hrálo lépe. Myslím si, že se to časem srovná. Vary budou hrát úspěšný hokej a všichni budou moc rádi, že tady ta hala stojí,“ pokračuje současný lodivod Zlína.

I když Zdeněk Venera už dlouho v lázeňské metropoli není, tak Energii a mužstvo velice dobře sleduje. „To že Energie získala titul nebylo tím, že jsem před pár lety postavil nějaké mužstvo. K tomu, aby se docílilo těch nejvyšších met, je potřeba souhra všech možných okolností, štěstí atd. Vary si ten titul za loňské výkony zasloužily,“ přidal.

Pod dohledem jsou i hráči samotní. „I když se tady pár kluků vystřídalo. Už to není zdaleka celé mužstvo, když jsem tady trénoval. Už jsem o tom mluvil. Do Karlových Varů jezdím rád. Je to pro mě velice zajímavé. Jsou tu bývalí Zlíňáci, jako je Jarda Kristek a Marek Melenovský. Jsou i kluci, kteří se dokázali dostat do reprezentace. Sledovat je musím a jinak tomu být nemůže. Všechny je osobně znám a něco jsme s nimi zažil. Věřím, že se jim v nové hale začne lépe dařit,“ dodal.