Vyzpovídali jsme ho po utkání s ruským Novgorodem.
Jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Myslím, že síly obou soupeřů byly znát. První třetina jakžtakž šla, ale postupem času nám začaly odcházet síly a to se nakonec projevilo tím, že jsme vlastně ke konci zápasu inkasovali ještě tři branky. Mohlo to být lepší, ale je to těžké proti takhle kvalitnímu soupeři.
Rusové nakonec nenastoupili úplně kompletní, na led poslali také mladé hráče z širšího kádru…
V kabině před utkáním jsme se již bavili o tom, že pokud přijedou mladí hráči, tak to bude pro nás ještě horší, protože budou bojovat o sestavu a ještě víc se snažit. Takže na tuhle jejich sestavu ještě výsledek dopadl dobře.
Nakonec jsi sedmkrát inkasoval, jak jsi s tím spokojen proti takovému soupeři?
Jako brankář nikdy nemůžu být spokojen se sedmi brankami, ale jejich síla byla znát, a jak jsem říkal, v závěru nám odešly síly.
Teď vás čekají další přípravná utkání…
Důležité teď bude udělat všechno pro to, abychom byli připraveni na sezonu a začali ji dobře.
Dnes ti znovu vyšly stoprocentně nájezdy, ruské střelce jsi vychytal. Považuješ se za specialistu na trestná střílení?
To bych neřekl, ale prostě se mi tady daří. Psychicky se cítím dobře. Na začátku bylo znát, že jsem minulou sezonu chytal v Berouně, kde mě nechali sedět. Teď potřebuju odchytat co nejvíce zápasů, abych se do toho znovu dostal.
Jak se vyrovnáváš s tím, že jsi vlastně přišel jako brankářská jednička?
Já si myslím, že nikdo nemá nikdy nic jistého. Pokud si to někdo myslí, tak jeho výkony nebudou dobré. Já chci být pořád při zemi. Každý hráč by si měl hlídat svůj post a odehrát si to co nejlépe, v tom může být náš úspěch.
Můžeš přiblížit, jak ses dostal do Sokolova?
Sháněl jsem si angažmá, protože v I. lize jsem byl tři roky a poté, co do Berouna přišla Sparta, si tam dávali svoje brankáře a já jsem nechytal. Stejně jako pro každého brankáře je pro mě samozřejmě důležité chytat a dostat se tak do formy.
Kde jsi začínal s hokejem? Můžeš přiblížit svůj dosavadní hokejový život?
Jsem Plzeňák, mládežnické kategorie jsem odehrál v Plzni. Několik zápasů jsem potom odchytal v Klatovech, poté i za extraligovou Plzeň. Potom mě vlastně poslali do Berouna a pendloval jsem nakonec i do Klatov, abych odchytal co nejvíce zápasů.
Na svém kontě máš i starty za juniorskou reprezentaci…
Mám tam dva zápasy, kdy mě vlastně vytáhl Radim Rulík, protože zrovna trénoval dvacítku. V té době se mi dařilo, měl jsem dobrou úspěšnost, určitě mu za to můžu jenom poděkovat.
Jsi v Sokolově krátce, přesto, jak vidíš zatím sílu Baníku?
Důležité bude hlavně ještě zocelit obranu, protože je vidět, že tam děláme spoustu zbytečných chyb. Myslím, že kluci dávat góly umí, což bylo vidět i proti Torpedu, kdy tady byly názory, že nedáme branku, a my jsme už ve 3. minutě vedli 1:0. Dopředu hrajeme dobře, dozadu to musíme ještě zlepšit.