Domácí střídačka se musela obejít bez stále zraněného Sopra a nově také obránce Hauera, přesto baníkovci zahájili zápas tak, jak se na domácím ledě sluší. Po úvodní buly si vytvořily všechny pětky tlak na soupeřovu branku. Chyběly však góly. Ve 4. minutě tak předvedl rychlý protiútok hostující Kos a sám také nakonec dokončil z dorážky celou akci, 0:1. Navíc se domácímu týmu zranil Hobl, jehož místo tak zaujal Tomáš Jakubal. Baníkovci také do konce první části přestáli jedno oslabení, ale naopak ze tří vlastních přesilovek nic nevytěžili, do šaten tak poprvé odcházeli s jednobrankovým mankem.

Ve druhé části nejprve přineslo vzrušení sporné vyloučení Tomse za zdržování, poté co vyhodil kotouč z obranné třetiny do středního pásma vysokým obloučkem, ale i tohle oslabení domácí přestáli. Ve 27. minutě však prokázal důraz při vlastním oslabení znovu hostující Kos, který vystihl odraz kotouče od mantinelu při rozehrávce Štelmacha na Kořínka a po mezihře s Landou zvýšil na 0:2.

Hned vzápětí vyrobili konsternovaní domácí další chyby, ty naštěstí hosté nevyužili. Za pomoci, přes nepříznivý stav, povzbuzujícího fan clubu se domácí vrátili do hry a dál se tlačili do pásma Řisut. V polovině třetiny měli dokonce více než minutovou přesilovku 5 na 3. Ale ta se baníkovcům nepovedla. Ve 34. minutě přesto snížil Topinka, který v přečíslení vzal odpovědnost na sebe a protlačil kotouč za záda Lva v brance Řisut, 1:2. Domácí branka dále povzbudila, i při hře 4 na 4 si vytvořili tlak, příležitosti Setikovského ani Dobřemysla ale brankou neskončily.

I třetí část začali domácí aktivně. Ve 43. minutě zabránilo Soukupovi ve skórování jen přidržení obránce. Ozvaly se také tribuny, ale snahy sokolovských hráčů o srovnání vycházely naprázdno. Naopak ve 49. minutě po ojedinělé akci hostí dokončil svůj hattrick Kos, 1:3. V 56. minutě potom pečetil výhru hostí při přesilové hře bombou od modré čáry o horní tyčku Kraus, 1:4.

Domácím se utkání příliš nevyvedlo, ve středeční večer jim prostě nebylo dáno. Bojovností se sice snažili zvrátit nepříznivý vývoj utkání, ale na zkušené hosty to nestačilo.

Po dvou porážkách tak v sobotu čeká hokejisty Baníku další těžký soupeř, derby v Klášterci, přičemž Severočeši zatím ve třech zápasech neztratili ani bod. K útěše před zápasem mohou přispět slova z řisutské šatny: „Klášterec nebyl silnější než Sokolov,“ shodli se hosté, kteří se Severočechy již hráli.

HC Baník Sokolov – HC Řisuty 1:4 ( 0:1, 1:1, 0:2).
Branky: 34. Topinka (Kukla) – 4. Kos (Landa, Šeršl), 27. Kos (Landa), 49. Kos (Landa, Scheršl), 56. Kraus (Procházka).
Rozhodčí: Vilt – Šulo, Šerý. Vyloučení: 8:12. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 563.
Sokolov: Štelmach – Formánek, Toms, Mudra, Říha, Kořínek, Diblík – Soukup, Setikovský, Kukla – Račanský, Dobřemysl, Hobl – Mareček, Topinka, Nový – T. Jakubal. Trenéři: Carvan, Suchopár.