Po vysoké prohře v Jablonci zamíří znovu na led soupeře a opět jejich cesty povedou na sever Čech, tentokrát na led posledního celku soutěže z České Lípy.

„První čtvrtinu máme o pět bodů horší než minulý rok. Není to sice moc, ale ty body nám pochopitelně chybí,“ říká trenér sokolovského A– týmu Jaromír Carvan.

Tristní je však především pohled do tabulky venkovních zápasů Baníku, kde v kolonce získaných bodů najdeme nulu. „Musíme již tu hrůznou sérii venkovních neúspěšných utkání prolomit,“ přeje si Carvan a doplňuje: „Ve druhé části soutěže chceme zlepšit právě hru venku a v tom chceme začít již v neděli, kdy bychom chtěli jednoznačně bodovat a začít se konečně posouvat tabulkou nahoru,“ říká.

Baníkovce ale nečeká mezi mantinely Predátorů odevzdaný soupeř. Česká Lípa v posledním duelu, byť nakonec neúspěšně, polovinu zápasu vzdorovala lídru soutěže z Klášterce.

„Víme, že nás čeká velmi těžké utkání. My se na něj svědomitě připravujeme a uvidíme, jak se nám to podaří. Pokud zlepšíme naši žalostnou produktivitu a obrannou činnost, tak bychom neměli mít problém,“ věří trenér Sokolova.

Sestava Baníku by v utkání měla být stejná. „Kluci mají stále naši důvěru a já doufám, že se zvednou a budou podávat lepší výkony než dosud,“ pokračuje Carvan, i když nevylučuje, že dojde k přeskupení uvnitř týmu. „V týdnu jsme zkoušeli nějaké varianty na tréninku, uvidíme, jestli změny provedeme, nebo dostane příležitost ještě složení z předchozích utkání,“ odtajňuje.

Pikantnost bude mít duel z pohledu obou trenérů. Jaromír Carvan zamířil do Sokolova právě z České Lípy, tam naopak od konce září vypomáhá ve funkci druhého trenéra bývalý kouč sokolovského Baníku Miroslav Kanis.