Staronový trenér sokolovského Baníku Jan Michna po domácí porážce od Klášterce naordinoval svým svěřencům místo tradičního pondělního volna vydatný trénink, stejně jako v úterý. Hráči tak mohou být v utkání sice trochu unavení, ale s tím Michna počítá, sleduje přece jen jiný cíl.

„Samozřejmě chceme uhrát přijatelný výsledek a pokusit se bodovat, ale zápas v Mostě pro nás bude spíše dalším testem, jak se nám daří drobné změny. Chceme teď více trénovat a připravit se již kvalitně na play–off, abychom tam byli důstojným soupeřem,“ vysvětluje kouč Baníku.

Vedle některých změn v defenzivní činnosti se snaží také postupně zapracovat na slabé produktivitě týmu. „Chceme se vrátit k jednoduššímu stylu, tomu přizpůsobujeme i tréninky. Budeme se snažit více chodit do brankoviště, hrát přímočařeji, ale je to samozřejmě běh na delší trať, nezmění se to jedním dvěma tréninky. Navíc na to musíme mít kondici a návyky tam chodit, “ ví trenér Sokolova.

Otázkou zůstává, v jakém složení nakonec sokolovské áčko do Mostu odcestuje. Trenér Jan Michna se s jistotou bude muset na severu Čech obejít bez Miroslava Diblíka, kterého nahradí v obraně Ivan Říha. Naopak může znovu počítat s výpomocí karlovarského juniora Miroslava Hudáka. O startu ostatních hráčů se rozhodlo až na včerejším večerním tréninku.

Utkání na mosteckém zimním stadionu začíná úderem 18. hodiny.