Předpokládaný debakl Baníku se ale nekonal. Domácí borci navíc celé utkání bojovali naplno, což po zápase ocenila i více než tisícovka diváků.
I když nakonec účastník ruské kontinentální hokejové ligy nepřijel ze soustředění v Karlových Varech zcela kompletní, úspěch domácích hokejistů to nesnižuje. „Nehráli úplně všichni jejich hráči, ale dvě základní pětky nastoupily, plus jedna, kterou trenéři zkoušeli,“ přibližuje situaci jeden z dvojice trenérů na sokolovské střídačce Petr Suchopár.

Faktem zůstává, že pro domácí hráče to bylo utkání se soupeřem, kterého na ledě asi hned tak nepotkají. „Pro nás to byla především dobrá zkušenost. S takovým soupeřem si možná už kluci nezahrají. Jsme určitě rádi za tuhle příležitost,“ potvrzuje Suchopár, který zároveň sportovně oceňuje sílu ruského celku.

„Soupeř hrál to, co potřeboval. Jejich hráči mají týden do startu soutěže, nechtěli se zranit, v utkání si ještě také chtěli něco vyzkoušet,“ říká.
Zajímavým zápasem tak prakticky započaly oslavy 65 let sokolovského hokeje, které vyvrcholí o následujícím víkendu. K dalšímu přípravnému zápasu se vypraví hokejisté sokolovského Baníku již dnes na led Řisut.