„Věděli jsme, že Děčín je velice těžký soupeř, hlavně venku hrají velice dobře. Mají propracovanou obranu, hraje se proti nim těžko, hrají takový divný styl hokeje,“ říká úvodem na adresu soupeře trenér Baníku Jaromír Carvan.

Jeho svěřenci v první třetině otevřeli skóre utkání, ve druhé zvýšili na 2:0, další šance však zůstaly nevyužity. „Konečně jsme šli do vedení, ale dvě třetiny ne že bychom měli zápas ve své moci, ale hráli jsme to, co jsme chtěli, i když jsme tam měli zase hluchá místa, která vidím strašně nerad,“ pokračuje Carvan.

Ve třetí části se hostům ale podařilo srovnat na 2:2 a následoval oddechový čas domácí střídačky. „Vzal jsem si time z toho důvodu, abychom si něco řekli a uklidnili se. Nelíbí se mi hra některých našich zkušených obránců. Odehráli to tam ležérně a soupeř srovnal na 2:2,“ přibližuje situaci hlavní kouč Sokolova.
Přes závěrečný nápor Baníku svítilo na světelných tabulích po základní hrací době nerozhodné skóre.
„Zápas byl celkově vyrovnaný. Děčín v minulém kole porazil Klášterec. My jsme vedli 2:0, skončilo to 2:2. Dvakrát jsme nedokázali dát kotouč do prázdné branky, kdybychom zvýšili na 4:0, tak bylo po zápase,“ lituje Carvan zahozených příležitostí.

Po bezbrankovém prodloužení padlo nakonec rozhodnutí až v nájezdech, kde obstaral rozhodující trefu kapitán Jan Soukup. „Celá skupina Západ je hodně vyrovnaná, my jsme byli tentokrát šťastnější v nájezdech,“ říká závěrem Jaromír Carvan.

V dalším kole se hokejisté Baníku představí v sobotu na ledě severočeského Jablonce. V zápase zřejmě nastoupí obránce Lukáš Hauer, který po zranění již začal trénovat. Mezi domácími mantinely se sokolovští hráči ukáží až 30. října proti Roudnici.