Zápas začal za mohutného povzbuzování fanoušků obou mužstev a také převahy domácího favorita. Skóre otevřel na začátku 11. minuty domácí Koněvalík, který se protáhl mezi obránci a v pádu poslal kotouč pod víko ostrovské branky. Když po dalších dvou minutách zakončil obléhání hostující klece další brankou Vřesové Víťa Borolič, zdálo se, že utkání spěje k předpokládanému scénáři, zvláště v situaci, kdy se na ledě opticky neprojevily ani tři přesilovky hostí. V končící 19. minutě však při hře 4 na 4 nejdříve snížil Pánek, a o 17 vteřin později stejný hráč dokonce při vlastním oslabení srovnal skóre.

Pokud první třetina měla poněkud překvapivý závěr, tak druhá část hry přinesla alespoň pro domácí šokující výsledek. Vřesovští borci se do svého soupeře řádně opřeli, ale ve 26. minutě po rychlém protiútoku poslal hosty do vedení tvrdou střelou nad ledem Sádlo, 2:3. Domácí poté ještě zvýšili svůj tlak, hrálo se prakticky dlouhé minuty pouze ve třetině hostí, ale tam bránil obětavý soupeř a především čaroval gólman Knížek. A když už byl překonán, pomohlo štěstí, tak jako při dvou pokusech Koněvalíka, které zastavila tyčka. Ve 28. minutě však znovu ujel Pánek a střelou švihem zvýšil vedení hostů, 2:4.

Poté přišla pro Čerty kritická chvíle v podobě 1:50 minuty dlouhého dvojnásobného oslabení, při němž se dokonce dva bránící hráči srazili a zůstali ležet na ledě. Ale ani přečíslení 4 na 1 před brankou domácí nevyužili, znovu byl proti vynikající Knížek. Hosté tak oslabení přestáli, navíc ve 39. minutě znovu ujel Sádlo a střelou pod nohama posledního obránce zvýšil již na 2:5. Naštěstí pro domácí výběr si přece jen v poslední minutě pohrál s obránci znovu Koněvalík a v poslední vteřině opakovanou střelou poslal kotouč do branky Čertů, 3:5.

Tak jak se Vřesová ve druhé třetině trápila, tak měla famózní začátek třetí části. Již po dvou minutách po brankách Paška a Koněvalíka bylo srovnáno. Jenže poté znovu domácím zvlhl střelecký prach. Vřesová také v poslední části přitvrdila a to hosté, stejně jako výroky rozhodčího, nesli značně nelibě. Rozhodnutí padlo až v čase 59:22, kdy svou čtvrtou brankou v utkání strhl výhru na domácí stranu Koněvalík.
V závěrečné půlminutě měli hosté k dispozici přesilovou hru, posledních 17 vteřin dokonce dvojnásobnou, podpořenou o šestého hráče při odvolání Knížka, ale zkušenější domácí si výhru již pohlídali.

PK Vřesová – HC Čerti Ostrov 6:5 (2:2, 1:3, 3:0).
Branky: 11. Koněvalík (Galeja), 13. V. Borolič (Šafář), 40. Koněvalík (Šnicer), 42. Pašek (V. Borolič), 43. Koněvalík (Šafář), 60. Koněvalík (Šafář) – 19. Pánek (Patera), 20. Pánek (Pařízek), 26. Sádlo, 28. Pánek (Patera), 39. Sádlo.
Rozhodčí: Liška – Fagan, Volánek. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 60.