Prozatímní bilance obou soupeřů v letošní sezoně je velmi vyrovnaná, když se ve všech čtyřech utkáních vždy více dařilo hostujícímu týmu. V Mostě vyhráli Sokolovští 3:2 a 3:2 po samostatných nájezdech, na ledě KV Areny byli úspěšnější hráči Mostu, 5:4 v prodloužení a 4:2 v normální hrací době. K tomu je však třeba podotknout, že Severočeši v průběhu sezony značně posílili kádr.

„Most jsme příliš nechtěli, je to zřejmě nejsilnější soupeř z těch, které jsme mohli dostat,“ říká na adresu severočeského Baníku trenér Sokolova Jaromír Carvan.

Hokejisty sokolovského Baníku čeká velmi těžký úkol. Severočeši, v jejichž kádru je několik hráčů, kteří hráli stabilně první ligu, chtějí projít vyřazovacími boji až do baráže o první ligu. „Nejdeme do série jako favorit, ale každý zápas začíná za stavu 0:0,“ uklidňuje své hráče Carvan, který očekává velmi vyrovnanou sérii. „Půjdeme zápas od zápasu, hodně bude záležet na dnešním zápase,“ doplňuje.

Jeho tým se také na svého dnešního soupeře od pondělí poctivě připravuje. „Musíme se vyvarovat zbytečných, hloupých faulů a také na ně víc přitvrdit, ale víc bych dopředu prozrazovat nechtěl. Víme, jak na ně, ale uvidíme, jestli se nám to podaří plnit, nebo ne,“ pokračuje Jaromír Carvan.
Ten má dnešního protivníka dobře nastudovaného. „Viděl jsem samozřejmě hodně jejich zápasů. Když se jim umožní hrát jejich hokej, tak jsou k nezachycení, v opačném případě jsou zranitelní,“ nechá nahlédnout do svých poznatků Carvan.

A kde vidí nějakou výhodu svého týmu? „Po taktické stránce na tom můžeme být lépe než Most, ty hvězdy, co tam mají, odehrály již spoustu zápasů a taktické pokyny by nemusely až tak plnit jako naši hráči, ale to je pouze moje domněnka,“ připouští Jaromír Carvan, který chystá také jedno překvapení v sestavě. Baníku by měl v těžkých bojích play–off pomoct Ladislav Veverka.