„Po výsledku na Kobře, kde se ukázalo že domácí jsou zřejmě nejslabším celkem naší skupiny, jsme jeli na sever Čech povzbuzeni a podle toho se utkání odvíjelo,“ říká trenér Sokolova Jaromír Carvan.

I když baníkovci v Mostě čtyřikrát prohrávali, ve třetí části strhli vítězství na svou stranu. „Poslední třetinu jsme sehráli takticky velice dobře s tím, že jsme byli lepší v obranné činosti než domácí, tím jsme zápas zlomili,“ pokračuje Carvan.

Po zlepšených výkonech se tak hokejisté Baníku konečně dočkali také bodového zisku. „Už s Kláštercem jsme zahráli dobře. V Mostě jsem si výhru zasloužili. Je to o tom, že hráči chtějí hrát hokej, jsou drzí před brankou, jsou tam střely, po tom se k nám přikloní i štěstí,“ myslí si kouč Baníku.

Teď čeká jeho svěřence opět zápas v domácím prostředí. A navíc tradiční derby s Klatovy, které sice v posledním kole prohráli s vedoucím Kláštercem, ale předtím osm zápasů neprohráli a zaslouženě jim tak patří druhé místo v tabulce. „Je to samozřejmě derby, navíc Klatovy mají za sebou dlouhou šňůru bez prohry. Ale my jsme doma tři zápasy v řadě nevyhráli za tři body a před vlastními diváky chceme navázat na povedené zápasy na ledech soupeřů,“ říká před duelem odhodlaně Jaromír Carvan.

Domácí si budou muset dát pozor na útočnou sílu středečního soupeře, utkání však chtějí hrát především svou hru. „Nebudeme ustupovat od taktiky, kterou jsme teď nastolili, to se týká zejména především změn obranné činnosti,“ potvrzuje trenér Baníku. „Pokud podáme výkon jako na Kobře a v Mostě, můžeme uspět,“ dodává závěrem.

Pro úplnost přinášíme složení pětek v posledním zápase, ve kterém absentoval zraněný Jan Soukup: 1. pětka/ Kořínek, Toms, Mareček, Bauer, Hobl. 2. pětka/ Říha, Hauer, Dobřemysl, Sopr, Kukla. 3. pětka/ Formánek, Mudra, Račanský, Topinka, Nový.
Zápas s Klatovy se hraje na zimním stadionu v Sokolově ve středu od 18 hodin.