Od samého začátku bylo jasné, kdo je pánem na ledě. Baníkovci dobře bruslili a především na rozměry malém kluzišti fungovala na výtečnou jejich obranná linie. Oproti předchozím utkáním se zlepšila i četnost střelby na branku a přechod do rychlých protiútoků. Jeden takový předvedli v čase 06:12, když ve vlastním oslabení vybojoval puk v obranném pásmu Soukup, ukázkovou přihrávkou poslal do brejku Bauera a ten nekompromisní bombou pod víko otevřel skóre utkání – 0:1. Hosté poté i v dalším průběhu měli několik slibných příležitostí, ale domácí gólman Malík byl pozorný. Sokolovští se navíc v rozmezí 13. a 14. minuty ubránili i přesilovce Kobry 5 na 3. Do konce první dvacetiminutovky se skóre už neměnilo.

V úvodu druhého dějství už se převaha hostů projevila v plné síle. Brankář Malík domácí hokejisty ještě v prvních minutách podržel, ale ve 27. minutě už kapituloval po kombinaci Hobla s Bauerem – 0:2. O dvě minuty později vyslal z obranné třetiny Račanský do rychlého brejku Marečka a ten obelstil jak obránce, tak i brankáře – 0:3. Další střelecké akce se odehrály mezi 35. a 37.minutou a u obou figuroval jako zakončovatel střelecky disponovaný Bauer. Nejprve po asistenci Hobla zvýšil na 0:4 a v dalším střídání po přihrávce Soukupa zvýšil na 0:5. Pražané poté vystřídali brankáře, a protože si baníkovci zároveň vybrali slabší chvilku, domácím se dvě minuty před druhou sirénou podařilo z ojedinělé akce snížit Žáčkem na 1:5. Takový byl i účet po dvou třetinách.

Sokolovští trenéři upozornili hráče, aby se nevezli pouze na vítězné vlně, ale hráli odpovědně jako doposud a nepřipustili nějaké další zbytečné komplikace. Ti to beze zbytku splnili a třetí třetinu odehráli také velmi dobře, na Štelmacha šly v této části hry pouze tři střely. Navíc přidali další dva góly.

Nejprve v čase 45:11 dostal do středního pásma přihrávku od Formánka Topinka a ten ve smyslu „když nevíš, co s pukem, tak vystřel“ tak učinil a bylo to 1:6. V 54. minutě opět zakombinoval v tomto utkání velmi produktivní první baníkovský útok a po asistenci Hobla a Bauera vstřelil sedmou branku hostů Soukup – 1:7. Hosté měli v závěru ještě několik příležitostí, ale na výsledkové tabuli se již nic nezměnilo.

Doufejme, že sokolovským hokejistům zlepšená forma vydrží a zabodují i v sobotu 13. listopadu, kdy hostují od 17.30 hodin na ledě mosteckého Baníku. Domácí utkání sehraje Baník poté ve středu 17.11. od 18 hodin s celkem HC Klatovy.

HC Kobra Praha - HC Baník Sokolov 1:7 (0:1, 1:4, 0:2).
Branky: 38. Žáček (Fára) – 7. Bauer (Soukup), 27. Bauer (Hobl), 29. Mareček (Račanský), 35. Bauer (Hobl), 37. Bauer (Soukup), 46. Topinka (Formánek), 54. Soukup (Hobl, Bauer).

Rozhodčí: Prchal – Vaněk, Ondráček. Vyloučení: 3:4, navíc v čase 8:45 TS pro Kobru Praha (neproměněno). Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 120.

Kobra: Malík (36. Kalčík) – Lang, Vejvoda, Horák, Drbohlav, Chocholáček, Kouřil, Švácha, Bárta – Slanina, Růžek, Holý, Georgiev, Paris, Žáček, Novák, Fára, Tuček, Suchan, Kubišta. Trenér: Miloslav Šeba.

Sokolov: Štelmach (Nový) – Hauer, Mudra, Kořínek, Diblík, Toms, Formánek, Říha, Strýček – Soukup, Bauer, Kukla, Račanský, Nový, Topinka, Hobl, Mareček, Sopr, Dobřemysl, Jakubal. Trenéři: Carvan, Suchopár.