V minulé sezoně, kterou vedení klubu nazvalo jako špatnou a varující, měli Karlovaráci na svém kontě pět bodů. „Letos jsou na tom Vary ještě hůř než vloni,“ poznamenal po zápase s Vítkovicemi gólman ostravského mužstva Filip Šindelář.

A měl pravdu. Na mužstvu Energie leží deka. „Nemáme herní problém, ale psychický. To, jak naše hra vypadá, je tím, že se hráči bojí. Jsou v křeči. Prostě je to jenom o hlavě,“ říká trenér Antonín Stavjaňa.

Marek Melenovský patří k nejzkušenějším hráčům mužstva. „Jsme sice na začátku soutěže, ale když mužstvo nevyhrává, tak to každého štve. To je jasné. Na druhou stranu, my jsme natolik zkušené mužstvo, že nesmíme podléhat nějaké psychické dece,“ vyvrací Melenovský slova kouče Stavjani, ale realita je asi jiná.

Z každé nepříjemné situace je možná cesta. Marek Melenovský ji popsal následovně. „Musíme si všichni sednout na prdel a každý začít sám u sebe,“ říká Melenovský.

Co jeho slova znamenají? Marek Melenovský vysvětluje: „Každý z nás si musí celou situaci odpřemýšlet. Nesmíme podléhat nějaké panice. Ta nám v této situaci nepomůže. Navíc, nikdo jiný to za nás neuhraje.“

Po Vítkovicích čeká energetiky čtyřzápasová šňůra na ledě soupeře. „Nebude to nic jednoduchého, ale pokusíme se konečně něco urvat,“ pokračuje zkušený matador mezi útočníky.

Na druhou stranu Karlovaráci hrají lépe venku než doma. To platilo už v minulé sezoně a letos se to jenom potvrzuje. V domácím prostředí si od fanoušků leckdy vyslechnou mnoho ostrých slov. „Lidi chtějí vidět za svoje peníze vítězství a chtějí se bavit. My jim to nedáváme. Mají právo na nás křičet,“ přiznává Marek Melenovský se sklopenou hlavou.