V utkání domácí potřebovali před play–off potvrdit výhrou první příčku tabulky skupiny západ, naproti tomu hosté mohli hrát v klidu, jejich umístění po základní části je bez ohledu na výsledky vlastních zápasů již dané. „Nemůžeme skončit lépe ani hůře než třetí, takže jsme nasadili vedle tří obranných dvojic do hry celé čtyři útoky, dali jsme tak příležitost všem hráčům kádru. Nesehráli jsme zápas tak špatně, spíš to bylo o tom, že jsme neproměnili šance,“ říká k utkání sokolovský kouč Jaromír Carvan.

Vedle všech hráčů v poli dostal příležitost také brankář Pavel Jakubal. „Zachytal výborně, nebylo znát, že je v brance gólman, který po většinu času dělal dvojku,“ vysekl pochvalu na adresu Jakubala Carvan.

Dnes čeká jeho svěřence poslední zápas základní části. Na ledě karlovarské arény přivítají od 17 hodin severočeský Baník Most. „Náš dnešní soupeř v poslední době výrazně posílil o tři čtyři zkušené hráče z Ústí nad Labem a Vrchlabí,“ varuje trenér Sokolova před silou Severočechů, kteří si také z posledního vzájemného zápasu odvezli z Karlových Varů výhru.

V dnešním zápase domácímu týmu o nic nejde, to však Carvan odmítá. „I když je to v play–off jedno, tak bychom nechtěli narazit právě na Most, protože mají mužstvo o mnoho zkušenější než my. Dnes každopádně nechceme dopustit, aby tady urvali body, posunuli se na šesté místo, a hráli tak ve středu proti nám,“ říká.

Baník nastoupí v sestavě, ve které by měl zahájit play–off, tedy s oběma posilami z Benátek Hrachem a Kájínkem, do branky se vrátí Tomáš Závorka. Otazník visí pouze nad Jakubem Kořínkem. „Pravděpodobně bude chtít hrát, ale zřejmě ho necháme odpočívat, aby doléčil zraněné koleno a byl ve středu stoprocentně připraven,“ přibližuje Jaromír Carvan.

Naopak k dispozici již nebudou karlovarští junioři, s výjimkou Jana Topinky, který již zůstane v dresu Baníku do konce sezony.
Play–off načnou sokolovští hokejisté ve středu na „domácím“ ledě KV Areny.