Přitom baníkovci necelých šest minut před koncem utkání vedli po gólových zásazích Topinky o dvě branky. „V závěru jsme udělali opět zbytečné fauly a posledních sedm minut jsme strávili v oslabení,“ hořekoval nad tradiční slabinou sokolovských hokejistů trenér Miroslav Kanis. „I když domácí hráli dobře a vytvořili si spoustu šancí, zápas jsme mohli vyhrát,“ pokračoval.

V brance Sokolova se opět představil po třízápasové pauze Tomáš Závorka a znovu byl velkou oporou svého týmu. „Tomáš opět zachytal výborně, je to jistota v brance,“ uvedl na adresu gólmana Kanis.

Baníkovci zamířili na sever Čech s důrazem na obrannou hru. „Chtěli jsme hrát hlavně poctivě z obrany, s Řisuty to byl předtím den otevřených dveří, kdy jsme se tlačili dopředu a soupeř chodil do brejků. To jsme chtěli odstranit, tak aby soupeř útočil pořád do pěti hráčů, to se nám nakonec povedlo,“ mohl být spokojen hlavní trenér A – mužstva.
P

řestože Baník v závěru třetí třetiny ztratil svůj dvoubrankový náskok, v samostatných nájezdech si přece jen hráči zásluhou Závorky, který pochytal všechny tři nájezdy soupeře, a Václava Dobřemysla, který zařídil vítěznou trefu, odvezli bod navíc.