HC BANÍK SOKOLOV - HC STADION LITOMĚŘICE 1:4
třetiny: 1:2, 0:0, 0:2

Trenéři Kanis a Carvan nakonec mohli do sestavy zařadit Kuklu i Bauera, kvůli horečkám však chyběl Sláma, a tak složení útočných formací oproti vítěznému zápasu v Mostě doznalo několika změn. K dispozici znovu nebyl ani brankář Závorka, stejně jako Sáblík, a tak se vydal střežit sokolovskou klec opět Pavel Jakubal.

Baníkovcům však znovu hrubě nevyšel úvod utkání. Již po čtyřech minutách prohrávali o dvě branky, když hosté využili své dvě přesilové hry, obě svorně Procházkou. Trenéři zareagovali na nepříjemný začátek oddechovým časem. Hráčům důrazná domluva zřejmě prospěla, a ve zbytku první části byli aktivnějším týmem. Na rozdíl od hostů ale své dvě přesilové hry nedokázali využít. Nakonec přece jen 11 vteřin před koncem první třetiny, při hře 4 na 4, snížil Václav Dobřemysl, který poslal za Volkeho záda odražený puk po Mudrově průniku –1:2.

V úvodu druhého dějství měli domácí k dispozici více než minutovou přesilovou hru 4 na 3. Nakonec se jim i podařilo „rozebrat“ bránící trojici, ale osamocenému Bauerovi u levé tyče v rozhodující okamžik přeskočil kotouč hůl. Srovnat stav nedokázal ani znovu Dobřemysl po pěkné přihrávce Mudry. Neúspěšně skončilo i přečíslení Setíkovského s Novým v oslabení, stejně jako Bauera s Kuklou. Své šance neproměnil ani hostující Hlusička a Procházka. Po druhé třetině tak stále svítil na kostce nad ledem stav 1:2.

Třetí třetina se nesla ve znamení snahy domácího mužstva o vyrovnání. Proti byl však výborně chytající brankář Litoměřic Volke, který stále držel svůj tým ve vedení. Největší příležitost měl v polovině třetí části hry Petr Kukla, ale i s jeho brejkem si litoměřický gólman poradil. Navíc pět minut před třetí sirénou ve stále rostoucím tlaku Baníku propálil Jakubala od mantinelu Slížek, a hosté znovu vedli o dvě branky, 1:3.
Domácím nepomohla v závěru ke snížení ani přesilová hra, ani závěrečná power play. Naopak do opuštěné klece Baníku zkompletoval svůj hattrick Procházka – 1:4.

Branky: 20. Dobřemysl (Mudra, Setíkovský) – 2. Procházka (Hlusička, Buďa), 5. Procházka (Musílek, Buďa), 55. Slížek (Horčička), l60. Procházka (Hillmich, Kaltenboeck).

Rozhodčí: Dundr – Chochola, Marek. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0.
Baník Sokolov: Jakubal – Formánek, Hauer, Račanský, Bauer, Kukla – Kořínek, Mudra, Nový, Setíkovský, Dobřemysl – Říha, Diblík, Záhora, Topinka, Majer. Trenéři: Kanis, Carvan. Připraveni: Nový, Pech.